Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У Румунії Голодомор визнали злочином проти людства і українського народу

  • 24.11.2022, 14:45
  • 529

Румунські депутати та сенатори підтримали Декларацію румунського парламенту про засудження навмисного голоду (Голодомору), якого зазнав український народ внаслідок радянської окупації у 1932 — 1933 роках

Парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства і українського народу. Фото із мережі
Парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства і українського народу. Фото із мережі

Декларацію підтримали 248 голосами «за».

Депутат від керівної Національної ліберальної партії Румунії Александру Мурару наголосив, що Румунія історичним рішенням приєднується до демократичних та гідних держав усього світу, які визнають та урочисто беруть на себе не лише вшанування пам’яті жертв голоду 1932−1933 років, але й «визнання геноцидних, систематичних, прямих, цинічних, злочинних дій Радянського Союзу та його керівників з метою фізичного знищення української нації».

«Голодомор був унікальним вбивством на території Радянського Союзу за масштабами, темпами та характером злочинів, скоєних керівниками та інституціями Радянського Союзу. На початку 1930-х років мужність і рішучість українців чинити опір колективізації викликали нестримну ненависть тоталітарної системи. Історики підрахували, що на початку 1930-х років відбулося понад 4 000 повстань та місцевих повстань проти колективізації, оподаткування, терору та насильства з боку радянської влади. (…) Втрати людських життів склали близько 10 мільйонів жертв. Реальні цифри ніколи не будуть відомі», — наголосив він.

Декларацію зачитав на пленарному засіданні депутат від групи національних меншин Ніколай Мирослав Петрецькі. Відтак, Голодомор визнали злочином, скоєним проти українського народу і людства.

Водночас у документі йдеться про солідарність з українським народом, який постраждав у цій трагедії, вшанована пам’ять мільйонів жертв штучного голоду 1932−1933 років.

Декларація також рішуче засуджує аналогічний злочинний метод, за допомогою якого румуни в Бессарабії були піддані навмисному, штучному голоду з метою примусової колективізації у 1946−1947 роках, та висловлює підтримку захисту та повазі основних прав і свобод людини.

Схожі новини