Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

У Львові відкрили Центр психосоціальної реабілітації

Для тих, кого психологічно зламала війна

Фото: ЛОР
Фото: ЛОР

У вівторок, 22 листопада, у Львові відкрили Центр психосоціальної реабілітації та психологічної підтримки (при Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні, що на вул. Кульпарківській, 95). Тут надаватимуть комплексну психіатричну допомогу воїнам, а також мирним жителям, які мають психічні розлади через наслідки війни, яку розв’язала рф. Зокрема, в центрі рятуватимуть психіку дітей.

Як розповів на брифінгу директор департаменту охорони здоров‘я Львівської ОВА Орест Чемерис, кількість осіб, які потребують психологічної підтримки через військові дії в Україні, постійно зростає. Порівняно з минулим роком орієнтовно на 30% збільшилася кількість людей, що звертаються до лікарів. На Львівщині - 80 тисяч тих, хто потребує амбулаторної психологічної допомоги. Центр обійшовся у майже півмільйона гривень, з них 300 тисяч — кошти обласного бюджету.

Фото: ЛОР
Фото: ЛОР

Чиновник прогнозує, що із завершенням війни будемо мати велику кількість людей, які потребуватимуть психічної та психологічної допомоги ще багато років. У центрі надаватимуть її також вимушеним переселенцям.

Лайтовий варіант для пацієнтів — різноманітні заняття, які реабілітовують душевний стан. Це кулінарні тренінги, рукоділля, шиття, арт-, музико-, фільмо- чи бібліотерапія. Серед тренінгів потрібно обрати ті, що їм найбільше до душі. Пацієнти проходять реабілітаційний курс, після чого людей виписують.

У місті Лева це вже другий медичний центр, який працюватиме над психологічними травмами українців. Нагадаємо, у жовтні в Першому медичному об'єднанні Львова відкрили Центр ментального здоров’я (є частиною Національного реабілітаційного центру «Незламні») для психологічної допомоги військовим і цивільним, що постраждали від війни. Працюють дванадцять кабінетів для психотерапії та зал для групової терапії. В цьому Центрі працюють восьмеро фахівців — психіатри, психотерапевти, лікар-психолог та когнітивно-поведінковий терапевт.