«На Львівщині ворог вдарив ракетами у два об'єкти енергетичної інфраструктури, де нищівний удар уже був раніше»
Голова Львівської ОВА Максим Козицький розповів на брифінгу про наслідки масованого ракетного удару 15 листопада
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/477446/bryfinh-mediatsentr.jpg)
Ситуація щодо ракетного удару за 15 листопада у Львівській області складна. Із 13 ракет сім було знищено. Є шість влучань у три об'єкти енергетичної інфраструктури Львівської області. Два об'єкти вже були обстріляні ракетами у попередні рази. Один об'єкт енергетичної інфраструктури постраждав від руйнувань вперше. Два мільйони людей, або 700 тисяч абонентів були без світла. На ранок 16 листопада 95% абонентам відновили світло. Продовжують діяти графіки аварійного відключення світла. Подана потужність на Львівщині, яку можна споживати — близько 200 МВт. Для порівняння, у мирний час область споживала 650−750 МВт (в залежності від сезону).
Про це повідомив на брифінгу голова Львівської ОВА Максим Козицький.
«Ситуація критична, — наголошує чиновник. — Лише 30% абонентів можуть одномоментно користуватися світлом. Як тільки „Укренерго“ дасть нам можливість використовувати більше потужностей, графіки відімкнень будуть зменшені. І одномоментно світло буде у більшій кількості домівок».
Козицький каже, що окрім влучань в об'єкти енергетичної інфраструктури, є руйнування серед приватних будинків. Вибиті вікна, зруйновані дахи. Також є один травмований, вчора його госпіталізували у 8-му лікарню. Станом на 16 листопада, його стан стабільний — середньої важкості. Операцію постраждалому робили при генераторі.
Яка ситуація у Львові?
Голова Львівської ОТГ Андрій Садовий додав: «Станом на обід, Львів з холодною та гарячою водою, з теплом. У найближчі години енергетики обіцяють максимально подати електропостачання (де його ще немає). За вчорашню ніч усі комунальники не спали. Маємо альтернативне електропостачання для міських комунальних ТМО (медичних об'єднань, лікарень). Останні удари показали, що ворог їх надалі буде застосовувати. Подяка громадянам Львова, які включилися у програму дизель-генераторів. До ста ОСББ подали заявки на компенсацію генераторів».
Тим часом, Садовий закликав львів'ян, які ходять темними вулицями увімкнути у мобільному ліхтарик чи одягнути щось світловідбиваюче — для особистої безпеки. «Можуть їхати машини екстрених служб, можуть їхати військові, — просто фізично не видно, — пояснює Андрій Садовий. — Ми повинні максимально дбати один про одного».
Оскільки вчора вода в кранах була завдяки роботі дизель-генераторів, пан Садовий закликав мати вдома запас води. Коли напруга зникає, перехід на генератор вимагає часу.