Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Сербія і Косово на межі кризи

  • 15.11.2022, 14:45
  • 1 114

У Євросоюзі вважають, що Сербія і Косово перебувають на межі небезпечної кризи і закликають обидві сторони виконати свої зобов’язання у межах діалогу між Белградом і Приштиною

Фото умовне із мережі
Фото умовне із мережі

Про це заявив очільник дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

«Ми дуже стурбовані ситуацією на Західних Балканах», — заявив Боррель після зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, на якій обговорювали ситуацію в регіоні, додавши, що «непотрібна і контрпродуктивна напруженість» між Косово і Сербією «досягає дуже, дуже небезпечного рівня» і створює ситуацію, коли «ми, на жаль, опинилися на межі ще однієї кризи».

Він додав, що вихід сербів з косовських інституцій створив вакуум.

«У цьому вакуумі може статися найгірше, тому обидві сторони повинні проявити більше гнучкості», — наголосив Боррель.

Ситуація на півночі краю стала більш нестабільною, коли члени сербської громади звільнилися з косовських установ на знак протесту проти вимоги уряду, щоб всі автомобілі, які належать громадянам Косова, мали косовські номери. Сербія проти цього, оскільки не визнає незалежність Косова.

«Косовські серби повинні повернутися до інституцій. Влада Косова повинна проявити гнучкість щодо номерних знаків і без зволікань працювати над імплементацією угоди про асоціацію муніципалітетів сербської більшості», — додав він.

Схожі новини