Кільком міжнародним журналістам скасували акредитацію через репортажі у Херсоні: деталі
- 14.11.2022, 15:30
- 728
Кільком представникам ЗМІ після репортажів з нещодавно окупованої Херсонщини скасували дозвіл на роботу, а їхні прескарти визнали нечинними
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/477293/photo6022959903812988679x.jpg)
Йдеться про представників американського телеканалу CNN та британського SkyNews.
За даними Генштабу ЗСУ, репортаж з деокупованого Херсона та області є порушенням правил роботи у районі бойових дій. Таких медійників військове командування звинуватило в ігноруванні чинних заборон і застережень, оскільки вони без погодження з відповідними командирами та службами зв’язків із громадськістю військових частин здійснювали інформаційну діяльність в Херсоні до завершення стабілізаційних заходів.
Кільком представникам ЗМІ, які порушили правила роботи у районі бойових дій, скасували дозвіл на роботу, а їхні прескарти визнали нечинними, оскільки їхні дії є порушенням 73 наказу Головнокомандувача ЗСУ.
Журналісти «Детектор Медіа» дізналися, що дозвіл на роботу скасували щонайменше шістьом журналістам знімальних груп. Серед них — журналісти CNN та SkyNews.
Відомо, що після звільнення там також були знімальні групи Суспільного та Hromadske; в ефірі каналу «Рада» також було включення з місця подій.
За словами представниці ОК «Південь» Наталії Гуменюк, робота ЗМІ в Херсоні заборонена через високі ризики:
«Відповідно до 73 наказу Головкома збройних сил України визначено, що у зоні бойових дій порядок роботи журналістів визначає командир відповідного з'єднання, у зоні відповідальності якого перебуває населений пункт, куди хочуть потрапити журналісти. Саме він надає дозвіл на таку роботу тільки в супроводі пресофіцера у відповідному порядку за наявності акредитаційної карти і подачі вчасної заявки… Відповідальність за організацію роботи журналістів к зоні бойових дій бере на себе командир: він дає розпорядження, в якому прописують, що він скеровує в зону бойових дій певних людей. Зокрема — супровід пресофіцерів».
Як приклад слушності таких обмежень, Наталія Гуменюк розповіла, як нещодавно журналісти Associated Press поїхали в іще окуповану Олександрівку і потрапили під обстріл, втративши автівку і техніку. Їх позбавили акредитації. Навіть сама агенція Associated Press підтримала це покарання.
Тим часом Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до міністра оборони Олексія Резнікова з вимогою повернути акредитацію українським та закордонним медійникам, які висвітлювали події в Херсоні одразу після звільнення.
Він пояснює, що контроль доступу медіа в умовах війни потрібен, і це міжнародний стандарт.
«Однак недостатньою є комунікація з міжнародними медіа, завдання яких давати оперативну інформацію з місця подій для того, щоб громадяни країн-партнерів на власні очі побачили задля чого працює зброя та гуманітарні програми, які фінансуються з податків.
Неприйнятним в таких умовах є скасування дозволу на роботу.
Є потреба переглянути це рішення та підходи до роботи цивільно-військового співробітництва з медіа. Саме про це я звернувся до Резнікова", — написав він у соцмережах.