Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

«Такий комплекс — незамінна річ»

  • 16.10.2022, 16:52
  • 801

Порошенко, який побував на східному фронті, привіз у 25-у повітряно-десантну бригаду особливий подарунок — мобільну лазню

Мобільна лазня
Мобільна лазня

Це повністю автономний комплекс, в якому бійці можуть випрати та висушити одяг, а також прийняти душ — для цього передбачено майже дві тонни води.

«Це — унікальний комплекс побутового обслуговування на фронті, тут є пральні машини, сушилки, теплі приміщення, умивальник, унікальний котел, який працює на всіх видах палива. Баки, які наповнюються водою, забезпечують повну автономність, і душове відділення. Рота може прийняти душ на фронті», — говорить Порошенко.

«Наші інженери спроєктували все так, щоб було, як вдома у рідної мами. Принаймні, дуже старалися, щоб так було. Усе це дозволяє зробити суворий армійський побут комфортним», — говорить Порошенко.

На фронт планують передати не менше десяти подібних комплексів. Як відомо, Фонд Порошенка подвоює суму, зібрану небайдужими українцями для допомоги ЗСУ. А першу мобільну лазню вирішили подарувати легендарній 25-й бригаді, яка відзначилась під час контрнаступу на Харківщині і звільняла Ізюм.

Хлопці показують, що знаходиться всередині лазні. «Такий комплекс — незамінна річ. Ми знаходимося в таких місцях, де не завжди є можливість помитися, випрати речі. Тут можна дуже швидко це все отримати, помити людей, попрати, висушити речі. Стоїть система, стоїть титан — воно гріється. Буквально 5 кілограмів дров і все. Закидається в топку. Он навіть є дрова, все це випробовувалося. Все працює», — розповідає військовий.

«2 машинки Indesit 8-ми кілограмові, тобто в неї можна завантажити купу речей, вона попрала, і в сушилку їх закинули. Сушилочка, а знизу пральна машина. Найкращий варіант на цей час», — говорять бійці.

Титан за 20 хвилин нагріває воду до 40 градусів, пояснює військовий: «Тобто через 20 хвилин вже можна нормально помитися в гарячій воді. Дуже просторо. Там чотири помивочних місця. Все це працює на автоматиці - натискаєш клавішу, 20 секунд тече вода, тобто немає колосального розходу води».

«Варіант дуже-дуже гарний. Все працює на автоматиці, він незалежний, мобільний приїхав, залили паливо, завели генератор. На сам нуль, звісно, не підженеш, але люди підвозяться транспортом. Помилися — і одразу назад на позиції, тому що треба працювати», — кажуть у бригаді.


Джерело: ЄС

Схожі новини