Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

У Львові медики допомогли дівчинці вперше за 18 років повноцінно ходити

  • 14.10.2022, 14:45
  • 925

Настя народилась з коротшою на декілька сантиметрів ніжкою, тому не могла повноцінно займатись спортом та навіть ходити. У львівські медики поставили дівчинку на ноги

Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

Коли Насті було три місяці, мама помітила, що одна ніжка в дівчинки коротша за іншу. У дитини діагностували вкорочення правої нижньої кінцівки майже на 4 сантиметри. Відтоді - багато консультацій, спеціальне взуття та постійне носіння компенсатора — спеціального ортопедичного виробу.

Дівчина не могла нормально займатись спортом та навіть ходити. З часом її почали турбувати болі в хребті. Через це Настя й наважилась на складне тривале лікування.

Ортопед-травматолог лікарні святого Луки, кандидат медичних наук Назар Гнатейко спільно з професором кафедри травматології, ортопедії та ЛНМУ ім. Данила Галицького Олександром Корольковим виконали складне втручання, під час якого у кістку встановили апарат, що буде її розтягувати. Цей процес триватиме шість місяців. Таким чином на місці розтягнення наростатиме кісткова тканина, яка згодом виконуватиме функції здорової кістки.

Оперативне втручання, яке тривало близько 2,5 годин, пройшло успішно. Зараз Настя знаходиться під динамічним спостереженням наших медиків. Вона вже ходить з допомогою милиць та займається лікувальною фізкультурою. Зараз їй здійснюють перев’язки та розпочали етапну дистракцію, тобто за допомогою апарату повільно розтягують кістку.

Сама ж дівчина — сповнена ентузіазму. Їй так і не терпиться нарешті взути каблуки.

Схожі новини