Вибори у Латвії: проросійські партії не пройшли у парламент

  • 03.10.2022, 10:50
  • 570

У Латвії підрахували 100% голосів на парламентських виборах цієї суботи — згідно з результатами, до нового Сейму не пройдуть головні проросійські партії

У Латвії підрахували результати виборів. Фото із мережі
У Латвії підрахували результати виборів. Фото із мережі

Як свідчать дані латвійського центрвиборчкому, 7 партій у підсумку подолали 5%-ий бар'єр. Лідирувала партія «Нова Єдність» чинного прем'єр-міністра Кріш'яніса Каріньша з 18,97% голосів, у неї буде найбільше мандатів — 26.

За прем'єрства Каріньша Латвія була одним із європейських лідерів у підтримці України та протистоянні росії.

Найбільшою сенсацією виборів стало те, що головні проросійські партії Латвії опинились за бортом парламенту — станом на початок року російська меншина становила майже 25% мешканців.

Переможець виборів 2018 року, партія «Злагода», яку традиційно підтримують проросійські виборці, отримала лише 4,81%.

Провальний результат і в «Російського союзу Латвії», відверто пропутінської та навіть неосталіністської політичної сили, — 3,63%.

Водночас, до парламенту таки вдалося потрапити нещодавно заснованій партії «За стабільність!», очолюваній колишнім активістом «Злагоди» Алексеєм Росліковим. Це популістська антиваксерська партія, яка виступає за дозвіл голосування громадянам.

На другому місці з 12,44% лідирує Союз «зелених» і селян, який у Сеймі останнього скликання був п’ятим (16 мандатів).

Далі — «Об'єднаний список» — 11,01% (15 мандатів), «Національне об'єднання» — 9,29% (13 мандатів)", «За стабільність» — 6,80% (11 мандатів), «Латвія на першому місці» — 6,24% (9 мандатів), «Прогресивні» — 6,16% (10 мандатів).

Схожі новини