BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

«Шлях на Еверест, який триває»

У Національному університеті «Львівська Політехніка» відкрили унікальну фотовиставку відомого латвійського альпініста, письменника та волонтера Юріса Улманіса «Шлях на Еверест, який триває». Експозицію відкрили в рамках святкування другого етапу Днів Латвії у Львові, які присвячені святкуванню Дня Незалежності Латвійської Республіки і 20-річчя діяльності Почесного консульства Латвії у Львові (за підтримки Посольства Латвії в Україні та Українського фотографічного товариства)

Фото авторки
Фото авторки

Юріс Улманіс є активним волонтером з 2014 року, видав книгу «Коли війна стає особистою», що є глибоким осмисленням теми війни та її впливу на долю людини. 14 січня 2025 року альпініст досяг Південного полюса, де встановив прапори Латвії та України після шістнадцятиденної експедиції, щоб зібрати кошти на допомогу українським медикам і привернути увагу громадськості до боротьби України за свободу у межах міжнародної ініціативи Sunflowers forfreedom («Соняшники для свободи»). Після своєї експедиції Юріс відправився у США та Канаду, аби розповісти про російсько-українську війну. У 2023 році підкорив Еверест, де також підняв прапори України та Латвії.

Про що виставка?

Оскільки Юріс Улманіс — затятий альпініст, то експозиція в університеті присвячена його підкореним вершинам, зокрема тут про щирі емоції в горах. На фото — засніжені пейзажі гір, люди, які долають кілометри вгору, щоб підкорити вершину. Зауважила, що з особливою пристрастю фотовиставку оглядали студенти «Львівської політехніки», деякі романтичні кадри жваво обговорювали.

«Красиво! Я теж колись підкорю багато світових вершин», — поділився враженнями студент 2 курсу Ігор.

У відкритті експозиції взяли участь представники університету, Почесний консул Латвії у Львові Володимир Гарцула,
відомий латвійський публіцист, журналіст, письменник, волонтер, кавалер найвищої нагороди Латвії «Орден трьох зірок» Арніс Сабловскіс.

Економічний аташе, голова представництва Латвійського агентства інвестицій та розвитку в Україні Галина Буковска вручила Почесному консулу Володимиру Гарцулі подяку Сейму за значний внесок у зміцнення дружби між народами Латвії та України, а керівник представництва МЗС України у Львові Андрій Грушко— грамоту за розвиток двосторонніх відносин між Україною та Латвією.

Економічний аташе Посольства Латвії розповіла про допомогу Латвії Україні та подякувала почесному консулу за співпрацю.

В.о.керуючий справами Львівської обласної ради, юрист Ярослав Гасяк подарував альпіністу Юрісу Улманісу відзнаку «30 років Незалежності України», як символ міцної підтримки України в час війни.

«Спільні заходи на Днях Латвії у Львові - дуже визначальні, — каже Ярослав Гасяк. — Нещодавно в УКУ відкрили фотовиставку „Балтійський шлях“. Ми відчуваємо велику підтримку народу Латвії, дякуємо за те, що ви допомагаєте нам — зброєю, автомобілями для військових, гуманітарною допомогою, прихистком для наших біженців і вашою послідовною позицією на міжнародному рівні. Дякуємо за те, що роблять ваші інтелектуали, а зокрема і Юріс Умланіс як мандрівник, фотограф та письменник. Нам важливо, щоб світ чув і знав якнайбільше про Україну та нашу боротьбу. Завдяки інформації і підтримці людей у цілому світі, уряди великих країн продовжують нас підтримувати та допомагати».

Не виставкою єдиною. У межах днів Латвії у Львові відбулася презентація для політехніків Ризького технічного університету та The Baltic University Programme (BUP) — міжуніверситетської програми регіону Балтійського моря, яка об'єднує приблизно 100 університетів з 12 країн і пропонує стажування, освіту та дослідження для студентів, аспірантів та викладачів.

Професорка кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності НУ «Львівська політехніка» Зоряна Двуліт оголосила про старт студій латишської мови, де крім мови буде вивчатись культура та традиції Латвії. Громадян Латвії, співзасновник міжнародного товариства українсько-латвійської дружби, підприємець
Алексейс Забело заявив про підтримку діяльності студій та організацію поїздки кращих студентів в Латвію.