Східній Африці загрожує тотальний голод

  • 25.09.2022, 20:30
  • 1 004

Мешканці Східної Африки через наслідки чотирьох поспіль тривалих сезонів дощів потерпатимуть від голоду у деяких регіонах протягом кількох тижнів

У Східній Африці голодують щонайменше 13 мільйонів людей. Фото commons.com.ua
У Східній Африці голодують щонайменше 13 мільйонів людей. Фото commons.com.ua

Про це передає The Wall Street Journal.

Метеорологи опублікували попередження про п’ятий невтішний сезон дощів, який розпочинається наступного місяця на більшій частині Східної Африки, і прогнозують суху погоду в наступному році. Тим часом гуманітарні організації констатують, що їм не вистачає фінансування, щоб зупинити голодування людей, оскільки місцеві неврожаї та загибель худоби посилюють високі світові ціни на продовольство.

Нещодавно мережа систем раннього попередження голоду Агентства США з міжнародного розвитку спрогнозувала, що в деяких частинах південного Сомалі, де місцеві ціни на зернові в три рази перевищують звичайний рівень, населення голодуватиме з жовтня по грудень.

Формальна класифікація голоду означає, що щодня двоє з кожних 10 000 мешканців помирають від голоду, і приблизно кожна третя дитина страждиме від гострого недоїдання.

«З нинішнім рівнем ресурсів, які ми маємо, буде дивом побачити, як ми зможемо запобігти повномасштабному голоду до жовтня», — зазначив гуманітарний координатор ООН у Сомалі Адам Абдельмула.

Управління ООН з координації гуманітарних питань заявило, що йому потрібен додатковий 1 мільярд доларів — до попереднього звернення щодо 1,4 мільярда — для реагування на посуху в Східній Африці. Йдеться й про термінову допомогу понад 7,1 мільйона сомалійців, що становить майже половину населення країни.

Дитячий фонд ООН заявив, що цього року в центрах харчування по всьому Сомалі вже померли приблизно 730 дітей, хоча реальна кількість смертей, ймовірно, буде набагато вищою, оскільки більшість помирає, навіть не потрапляючи в клініку, і їх не реєструють. Під час останнього голоду в Сомалі в 2011−12 роках приблизно половина з понад 250 000 людей, які померли, загинули до того, як голод було офіційно оголошено.

США, безсумнівно, найбільша країна-донор гуманітарної допомоги, надали Сомалі 706 мільйонів доларів на допомогу через посуху минулого року. У липні адміністрація Байдена оголосила про додатковий транш — 1,2 мільярда доларів на допомогу внаслідок посухи.

Глобальний гуманітарний бюджет США становить 11 мільярдів доларів.

«На жаль, ми ще не бачили додаткових донорів, які б зробили подальші значні внески, і допомога не задовольнила потреби, що зростають», — заявив минулого тижня радник США з національної безпеки Джейк Салліван.

Через Всесвітню продовольчу програму ООН рф надала Сомалі 1000 метричних тонн пшениці та інших товарів. Китай повідомив ООН, що пожертвував 500 метричних тонн безпосередньо уряду Сомалі. Велика Британія та Європейський Союз також взяли на себе зобов’язання подолати наслідки посухи.

За даними Міжурядової організації, у Східній Африці, Кенії, Ефіопії, Судані і Південному Судані приблизно 50 мільйонів осіб матимуть гостру нестачу продовольства.

Минулого тижня команда Всесвітньої продовольчої програми відвідала округ Тана-Рівер у східній Кенії, її колона підняла хмари коричневого пилу, що вкривав крихкий придорожній чагарник.

Співробітники організації з надання допомоги оглянули водосховище Болту Абаруфа, велику глиняну западину, яку агентство фінансувало лише кілька років тому. Під час сильних дощів глибина водойми становить 15 футів і містить 13 мільйонів галонів води. Тепер вона порожня, а дно розбите на пазл зі шматочків глини.

Всесвітня метеорологічна організація, яка є частиною ООН, заявила, що зміна клімату непропорційно сильно б'є по Африці, яка відповідає лише за 2−3% світових викидів парникових газів. Деякі країни, наприклад — Південний Судан, почергово страждають від посух і повеней. Низинним прибережним містам на Червоному морі та південно-західній частині Індійського океану загрожує підвищення рівня моря, що загрожує 116 мільйонів осіб.

Агентство підрахувало, що приблизно 250 мільйонів африканців уже не мають достатньо води, а через нестачу води до 2030 року ця кількість становитиме 700 мільйонів.

Це «проблеми, які походять не з Африки», — зазначив директор кенійської організації World Relief Еліас Камау.

Схожі новини