Дуже помічне медобладнання придбали

У розташованій в Дрогобицькому районі Меденицькій ОТГ, на території якої функціонують дві лікарні, одна поліклініка, три амбулаторії та одинадцять фельдшерсько-акушерських пунктів, придбали сучасний рентген-діагностичний комплекс

Купити обладнання, яке коштує 3 млн 190 тис. грн, вдалося завдяки фінансовій підтримці Меденицької селищної ради та лобістським діям обраного на Дрогобиччині народного депутата України Ореста Саламахи.

У базовій для ОТГ КНП «Меденицька лікарня», як поінформував нас керівник медичної установи Микола Хоронжак, завершується реконструкція рентген-приміщення, де й змонтують новий комплекс. Коли це станеться — відпаде потреба у тому, аби хворі, які проживають на території 17-ти сіл та одного селища об'єднаної територіальної громади, їздили на обстеження до Дрогобича.

Все можна буде зробити на місці. Це, зрозуміло, обнадіює. Новий рентген дозволить діагностувати хвороби на ранніх стадіях. Особливо помічним, як на це сподіваються лікарі, комплекс має стати у боротьбі з ковідною інфекцією. Небезпечний вірус знову активізувався. Це означає, що слід знову повернутись до життя за перевіреними вже протиепідеміологічними правилами. За словами Миколи Хоронжака, та території ОТГ створено гарні умови для того, щоб ніхто на вірусну небезпеку себе не наражав. Тут функціонують два центри для вакцинації - у Меденичах та Грушові. Для вакцинації населення використовуються усі наявні та дозволені препарати. Станом на сьогодні пропонують «CoronaVac» та «Pfizer». Радує, що більшість тих, хто мешкає на території ОТГ, охоче вакцинується. Цього року зроблено 460 експрес-тестів. У 150 випадках отримано позитивний результат. Добра профілактична комунікація налагоджена з пенсіонерами. Це, звісно, дає свої плоди. Упродовж теперішньої осені на території ОТГ не зафіксованого жодного випадку ковідних ускладнень. Так, люди хворіють. Але перебіг хвороби зазвичай відбувається у легкій формі.

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень