У Словаччині більшість громадян хочуть перемоги росії у війні: опитування

  • 15.09.2022, 12:45
  • 780

Більшість мешканців Словаччини за перемогу рф у війні проти України

Згідно із опитуванням, у Словаччині хочуть перемоги росії. Фото із мережі
Згідно із опитуванням, у Словаччині хочуть перемоги росії. Фото із мережі

Про це свідчать дані опитування «Як справи, Словаччина?», яке зробили у липні цього року дослідники MNFORCE, Seesame і Словацької академії наук.

Відтак, громадяни відповідали на запитання, як би вони хотіли, щоб закінчилася війна в Україні. На вибір була 10-бальна шкала, де 1 означало бажання однозначної перемоги рф, а 10 — переконливої перемоги України.

Понад половина сказали, що вони схиляються до перемоги росії. П’ята частина опитаних хоче однозначної перемоги рф.

Приблизно третина населення радше за перемогу України, а п’ята частина — за чітку перемогу України.

Майже 18% людей відповіли, що не знають.

Чіткі розмежування між респондентами є й на партійному рівні. Переважна більшість виборців SMER-SD колишнього прем'єр-міністра Роберта Фіцо — на боці рф.

Фіцо є явним противником антиросійських санкцій і навіть відсвяткував річницю словацького національного повстання з російським послом.

Найбільше перемоги Україні хочуть виборці руху «Прості люди та незалежні особи» Ігоря Матовича, позапарламентської партії «Прогресивна Словаччина» та партії «Свобода та солідарність» Ріхарда Суліка.

Щодо географічних відмінностей, то лише у Братиславі більшість населення — за перемогу України.

Люди з вищою освітою хочуть перемоги України, інші — росії.

«Дивують тридцятирічні, адже вони найбільш проросійські з усіх вікових груп. Інтуїтивним поясненням могло б бути те, що це покоління, яке вже не має відчутного досвіду окупації Чехословаччини в 1968 році», — зауважило видання, яке оприлюднило результати.

Опитування, яке зробили влітку 2021 року, довело, що 55% словаків прихильні до президента рф путіна.

Серед країн Центральної та Східної Європи краще ставляться до путіна лише болгари (75%). Нині путіна має у Словаччині найбільшу підтримку у Центральній Європі.

У лютому 2022 року, перед вторгненням, 44% людей звинувачували у напруженні на українських кордонах НАТО та США, і лише 33% звинувачували рф.

Схожі новини