Передплата 2024 ВЗ

Бойовики «ДНР» повернули тіло загиблого британського волонтера Пола Урі

  • 08.09.2022, 18:48
  • 743

Окупанти повернули тіло закатованого британського волонтера Пола Урі. У нього немає окремих частин, є численні порізи та сліди катувань

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що росія повернула тіло британця через своє утворення «ДНР» після 1,5 місяця перемовин. Чоловіка з квітня тримали в окупованому Донецьку.

Остаточно причину смерті Пола Урі має підтвердити судмедекспертиза, також Україні вже повідомила про отримання тіла посольство Великої Британії. Втім, Лубінець каже, що вже може зробити висновок про насильницьку смерть Урі.

«Людина просто не може витримати такі катування. Я бачив фото тіла загиблого і у будь-кого, хто це побачить, сумнівів не залишиться. Вбивство волонтера Пола Урі через катування — воєнний злочин, який стане ще одним доказом під час трибуналу над російським політичним та військовим керівництвом», — наголосив Лубінець.

Він нагадав, що Женевська конвенція забороняє під час війни брати у заручники цивільних та здійснювати жорстоке поводження щодо них. Також цивільні повинні мати доступ до отримання медичної допомоги.

Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що в Україні відкрили кримінальне провадження щодо можливого катування та вбивства Урі, передає «Укрінформ». Костін каже, що вже попередньо встановлено, що британця у квітні незаконно позбавили волі і доправили на окуповану Донеччину.

За словами генпрокурора, вже є причини вважати, що Урі, схоже, не надавали необхідну медичну допомогу. Ймовірно, це і стало причиною його смерті.

Схожі новини