Передплата 2024 ВЗ

Акторка Ірма Вітовська вступила до університету

  • 01.09.2022, 18:45
  • 1 535

Українська акторка Ірма Вітовська вирішила здобути освіту в Острозькій академії

На сайті вишу зазначили, що акторка колись мріяла стати археологом.

«Для мене це важливо, адже часто зіштовхуюся в своїх ролях з різними історичними періодами. Також працюю зі студентами-акторами під час занять. Історія — це не просто хронологія, а набагато ширше поняття. Це людина в часі, це те, що її рухає. Ми зіштовхуємося з драматургією різних епох і я бачу, що актори не завжди в цьому орієнтуються. Актор повинен готуватися жити в цій епосі ще задовго до кадру, опанувати звички того часу, щоб в кадрі все виглядало органічно. Тому я дуже хочу вивчити на магістратурі важливі історичні періоди, особливо що стосується епох Середньовіччя та Відродження в Україні, адже сьогодні є багато фальсифікату, який на руку нашому ворогові. Як акторка хочу доносити правду через театральне й кіномистецтво до широкої громадськості. А для цього потрібно володіти фактами. Звісно, я не збираюся ставати істориком, але це потрібно особисто для мене, щоб консультувати кінорежисерів, апелюючи до історичних фактів», — розповіла Ірма Вітовська.

Вона також зазначила, що щиро вірить у швидку перемогу України, тому подала документи на навчання саме в український заклад вищої освіти — Національний університет «Острозька академія».

Довідка

Ірма Вітовська — лауреатка національних премій з кіномистецтва «Золота дзиґа». Два роки поспіль визнана найкращою акторкою національної премії від кінокритиків «Кіноколо» (найкраща акторка 2018 та 2019 року за фільми «Брама» та «Мої думки тихі»). Двічі володарка національної премії «Телетріумф».

Володарка театральної премії «Київська пектораль». Володарка «Золотого Дюку» на Одеському міжнародному кінофестивалі 2019 року за найкращу акторську роботу у фільмі «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча.

Ірма Вітовська стала першою лауреаткою премії Women in art від HeForShe в категорії «Театр та кіно», створеною ООН та Українським інститутом. Також є номінанткою всеукраїнського проєкту «Найкрасивіші жінки України».

Схожі новини