Передплата 2024 «Добра кухня»

Комітет ВР рекомендує скасувати наказ про «знищення» Довженко-Центру

  • 26.08.2022, 13:59
  • 768

Комітет Верховної Ради рекомендував Держкіно скасувати скандальний наказ про так звану реорганізацію Довженко-Центру

Про це у Facebook повідомила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина.

«Щойно Комітет гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України одноголосно рекомендував Держкіно невідкладно скасувати скандальний наказ № 100 про „реорганізацію“, а, по суті, знищення Довженко-Центру», — написала Софія Федина.

Як відомо, народні депутати з фракції «Європейська Солідарність» звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля із зверненням щодо так званої «реорганізації» Довженко-Центру.

У зверненні, зокрема, депутати зазначили, що Довженко-Центр — це державний фільмофонд України, аудіовізуальний архів; єдиний в Україні член Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF). З 1994 року він займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно, поширенням національної кіноспадщини в Україні та за кордоном.

Довженко-Центр обладнаний сучасним фільмосховищем із системою клімат-контролю, має єдину в Україні кінокопіювальну лабораторію, Музей кіно, паперовий кіноархів, медіатеку та власне видавництво.

У прийнятому Державним агентством України з питань кіно рішенні, на думку депутатів з «Євросолідарності», міститься загроза нанесенню шкоди кіноархіву, устаткуванню та обладнанню, яке використовується Центром.

Без повноцінного суспільного контролю та прозорої звітності держави перед суспільством реорганізація Довженко-Центру може призвести до втрати численної української кінематографічної спадщини, — застерігають депутати.

У фракції «Європейська Солідарність» наголосили: під час війни, дії правового режиму воєнного стану рішення про реорганізацію, а фактично можливе зупинення діяльності Центру викликало суспільний резонанс.

Фракція закликала уряд невідкладно вжити заходи в межах компетенції для перегляду рішення про реорганізацію Довженко-Центру, забезпечення його функціонування та роботи працівників.

Схожі новини