Звіт Amnesty International — це інформаційна диверсія проти України

  • 07.08.2022, 12:40
  • 631

Петро Порошенко в ефірі французького телеканалу LCI заявив, що скандальний звіт Amnesty International за своїми наслідками є інформаційною диверсією проти України, яка відповідно до Статуту ООН має право на самооборону від агресора

Фото: Європейська Солідарність
Фото: Європейська Солідарність

Він закликав міжнародних журналістів та організації не брати участь у гібридній війні кремля.

«Ця війна є війною безпрецедентною. Таких війн до цього не було. І одним з елементів цієї війни, яка триває з 2014 року вже дев’ятий рік, є її гібридний характер. В даному випадку крім прямих дій на фронті є інформаційні диверсії. Коли використовуються політики, яких підтримує або фінансує росія. Це дуже небезпечна загроза. Коли використовуються неурядові організації. Коли використуються засоби масової інформації», — пояснює п’ятий Президент.

«У такому випадку є ті, хто знають, що вони роблять, а є ті, хто запускає інформаційну диверсію, отруту, обдурюють чесних журналістів або чесних громадських діячів, які в такий спосіб вимушено грають на путіна. Мені з цього приводу дуже шкода. Я переконаний в тому, що зараз в умовах гібридної агресії і неурядові організації, і журналісти мають набагато більш відповідально ставитися до своєї місії для того, щоб не допускати такого абсурду, який ми почули у звіті Amnesty International», — наголосив Порошенко.

«Нас не гріє, що там сказано, що росія припускається дуже великих порушень міжнародного права. Це якраз путінській наратив. Бо путінський наратив звучить таким чином: „не все так однозначно“, „треба розібратися“, „винні з обох сторін“. Автор цього — в кремлі», — переконаний Петро Порошенко.

«У мене прохання, використовуючи цей наш ефір, в тому числі і для Франції і для Європи — не вірте цьому, не попадайтеся на цей гачок, відкидайте путінські наративи. Бо так відповідально, як Збройні Сили України ставляться до дотримання міжнародного права, дотримання правил і звичаїв війни, ми стовідсотково не маємо прикладів у світі», — зазначає Порошенко.

«Є зафіксоване в статуті ООН право на самооборону. І коли на нас напав ворог, ми маємо право боронити свій дім, свої сім`ї своїх батьків і своїх дітей. В цих умовах безумовно заведення путінських наративів через шановні організації, які викликають довіру, є надзвичайно небезпечним. Ми безумовно не маємо цього допускати у майбутньому», — резюмує п’ятий Президент.

Схожі новини