"Кавову гущу для хідників не використовуємо"
У січні через слизькі хідники у Львові травмувалося 1371 особа, а в Ратуші кажуть: “якщо хтось послизнувся на хіднику, то це не означає, що винні саме комунальники мерії”
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/451653/img1632.jpg)
У січні цього року до травмпунктів Першого медичного об'єднання Львова звернулася 1371 людина: 739 — до 8-ї лікарні та 571 — до лікарні швидкої допомоги. Це на 411 пацієнтів більше, ніж торік, тобто — майже на третину. Щоб надати допомогу усім постраждалим, які впали на слизьких вулицях Львова, травматологи використали майже вісім кілометрів гіпсу. Цього вистачить, щоб шість разів обмотати проспект Свободи у Львові — від Оперного театру до пам’ятника Міцкевича.
Найбільше звернень у травмпункті 8-лікарні було 3 січня: черговий лікар прийняв… 40 людей
За інформацією Першого медичного об'єднання Львова, найчастіше прикрі випадки на слизьких хідниках траплялися на пр. Червоної Калини та вул. Володимира Великого. Рекордсменами з переломів у січні були передпліччя, це 45% від усіх звернень. Ще 25% - це зламані шийки стегна і 20% - нижніх кінцівок. Найбільше звернень у травмпункті 8-лікарні було 3 січня: черговий лікар прийняв… 40 людей. Один із найскладніших випадків трапився 9 січня. Жінка похилого віку під час падіння на вулиці отримала відкритий перелом гомілки. Її довелося терміново оперувати. Хірург-травматолог, який це робив, того дня був в операційній із 8 ранку до 4 ночі. Він прооперував 12 пацієнтів.
Щороку чиновники Ратуші обіцяють належно посипати дороги та хідники піском та сіллю
Однак, львів’янам все ж доводиться перебувати на безкоштовній льодовій арені… Статистика звернень з травмами за січень свідчить, що львівські комунальники посипають хідники на слабку трійку.
Як сказав у коментарі «ВЗ» директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Олександр Одинець, якщо хтось послизнувся на хіднику, то це не означає, що винні комунальники мерії. Мовляв, треба дивитися у чиєму підпорядкуванні хідник — ОСББ чи управляючих компаній. Каже, загальноміські території за які відповідає місто посипані добре і претензій ні в чого немає.
«Обслуговуємо хідники насамперед вздовж магістральних вулиць, — каже чиновник. — Такі хідники під час снігопадів очищуємо механізовано. Завдання — зчистити сніг, щоб не утворилася крига. Працюють машини зі щітками. Під час ожеледиці використовуємо пісок, інколи — піскосоляну суміш або сіль. Переважно посипаємо хідники піском. Кавовою гущею частково посипали пішохідні доріжки у парках. Але тепер цього не роблять. Був ще один експеримент — посипання доріжок у парках щебеневим відсівом (подрібнений щебінь). Для хідників кавову гущу не використовуємо».
За словами Олександра Одинця, на пішохідній частині центральної частини Львова використовують хлорид кальцію. Це дозволяє ефективно боротися з кригою. Проте є чимало нарікань львів’ян та туристів — у деяких зонах проспекту Свободи все одно надто слизько. У мерії пояснюють, що це такий тип плитки, яку встановили деякі магазини.
Читайте також: Із Будинку книги все-таки «виселили» історичну аптеку…
Фото архівне з сайту ЛМР