Учені "воскресили" унікальних риб

  • 31.12.2021, 10:45
  • 673

Мексиканські вчені у річці Теучітлан відновили популяцію крихітної риби Текіла, яка вимерла у дикій природі. Довжина цієї рибки - лише 7 сантиметрів

Учені "воскресили" унікальних риб
Учені "воскресили" унікальних риб

Як повідомляє видання Daily Mai, ще у 2003 році риба Текіла зникла зі свого середовища проживання в мексиканській річці Теучітлан. Через 18 років наполегливої ​​роботи вченим вдалося відновити її популяцію, що означає можливість відновлення інших зниклих видів.

Риба Текіла зникла з природного довкілля через вторгнення у води річки Теучитлан інвазивних видів та забруднення самої води. Тепер 1500 особин цієї риби були успішно повернули назад у річку завдяки роботі з відновлення популяції вченими з університету Мічоаканського Святого Ніколаса Ідальго в Мексиці.

За словами вчених, це важливий крок щодо відновлення популяцій, що зникають або зникли, особливо в прісноводному середовищі. Адже вона вважається найбільш уразливою. Види тварин і риб у цьому середовищі зникають швидше, ніж наземні чи морські жителі.

Крім відновлення популяції риби, вченим вдалося відновити і нормальне функціонування довкілля — річки Теучітлан. Тепер вони чистіші і в них менше інвазивних видів.

Щоб почати відновлення популяції риби, мексиканські вчені отримали кілька пар риби Текіли з Честерського зоопарку в Англії. У лабораторії Мічоаканського університету дослідники виростили нову колонію риб. Опісля їх перемістили в штучні водоймища на території університету, де створили умови максимально наближені до природних. За кілька років, колонія риб виросла до 10 тисяч особин, 1500 з яких і повернули в природне місце існування.

«Після багатьох років наполегливої ​​роботи популяція риб успішно процвітає і розмножується швидкими темпами в річці Теучітлан», — говорить Домінгес. «Якби не риби з Честерського зоопарку, то цей вид зник би назавжди».

Читайте також: «Рибного місця не здам«

Фото Daily Mail

Схожі новини