Передплата 2025 «Добра кухня»

В Україні виявили африканську чуму: запроваджують карантин

  • 03.09.2021, 11:20
  • 793

У Національному природному парку "Слобожанський", що на Харківщині, знайшли 9 мертвих свиней, інфікованих африканською чумою свиней (АЧС)

Фото Reuters
Фото Reuters

Про це повідомляє сайт Харківської ОДА.

На Харківщині запроваджуються кілька заходів з метою локалізації африканської чуми свиней. Спалах хвороби зафіксовано 1 вересня в НПП «Слобожанський» Богодухівського району. Там було знайдено 9 померлих тварин.

Проби, відібрані у тварин, надіслали до Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області, де інфекція підтвердилася.

Керівник Харківської ОДА Олександр Скакун під час наради наголосив, що необхідно проводити всі заходи згідно з інструкцією з боротьби з АЧС:

«Цю ситуацію потрібно терміново взяти під контроль та унеможливити розповсюдження хвороби. Адже мова йде про національний природний парк «Слобожанський», — сказав т.в.о. голови Харківської ОДА.

Заходи, які вводить ХОДА задля локалізації поширення африканської чуми:

  • встановили тимчасові карантинні обмеження з африканської чуми свиней в епізоотичному вогнищі терміном на 72 години;
  • визначили межі тимчасової зони захисту радіусом 3 км від епізоотичного вогнища, до якої входять територія НПП «Слобожанський», частина населених пунктів с. Оленівське, с. Мурафа, с. Лісне Краснокутської селищної ради;
  • визначили межі тимчасової зони спостереження — радіусом 10 км — від зовнішніх меж зони захисту;
  • буде проведено облік всього свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності в зоні захисту та спостереження;
  • вводять тимчасову заборону переміщення живих свиней з карантинних зон.

Нині поліція з’ясовує, за яких обставин свині інфікувалися африканською чумою.

Африканська чума свиней — гостроінфекційне вірусне захворювання свиней із високим рівнем смертності, зазначають в Держпродспоживслужбі. Лікування та ефективної вакцини для профілактики хвороби не існує. У випадку виявлення вогнища інфекції практикується поголівне знищення свиней, а також ліквідація всіх тварин у радіусі 10 кілометрів від нього. Хворих свиней, та тих, які контактували з хворими тваринами, забивають. Трупи свиней спалюють. Для людини це захворювання не становить небезпеки.

Читайте також: Чому Україна може покинути «зелену» зону карантину