Суд дозволив провести заочне розслідування злочинів Януковича

  • 02.08.2021, 12:10
  • 360

Кримінальне провадження за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів. Досудове розслідування розстрілів на Майдані відбудеться

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Про це повідомляє сайт Офісу генпрокурора.

За участі прокурорів Офісу генерального прокурора Печерським районним судом міста Києва задоволено клопотання слідчого ДБР про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього президента України у кримінальному провадженні за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних відносно мітингувальників у лютому 2014 в центральній частині міста Києва — на Майдані Незалежності та прилеглих вулицях.

Оскільки експрезидент наразі переховується від органів слідства та суду на території держави-агресора — у Російській Федерації, таке рішення суду надає право стороні обвинувачення на проведення досудового розслідування стосовно нього за його відсутності.

За даними слідства, колишній глава держави, бажаючи припинити масові акції протесту, які ставили під загрозу його перебування при владі, використовуючи наявні повноваження президента України, діючи у складі організованої групи спільно з колишніми головою СБУ та міністром внутрішніх справ, не пізніше 18 лютого 2014 року організував застосування працівниками правоохоронних органів без відповідних підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів. Такі дії призвели до масових жертв серед мітингувальників у центральній частині м. Києва з 18 по 20 лютого 2014 року, у тому числі до протиправного заподіяння смерті 62 особам.

Підозрюваному інкримінується організація у складі злочинного угруповання, до якого входили екскерівники правоохоронних органів та інші колишні високопосадовці, з 18 по 20 лютого 2014 року незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення працівниками правоохоронних органів влади та службових повноважень, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також організація терористичного акту.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.

Читайте також: Мама Павла Шеремета заявила, що зараз немає жодної комунікації з українською владою

Схожі новини