Передплата 2024 ВЗ

Тарифи на електроенергію зміняться: скільки платитимемо за світло?

  • 19.07.2021, 15:55
  • 1 886

З 1 серпня в Україні змінять тарифи на електроенергію. Нововведення стосуватимуться й системи оплати

Про це повідомляють #Букви.

Зазначимо, що Кабінет Міністрів продовжив до 1 серпня 2021 року чинний механізм спеціальних зобов’язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО). Про це свідчить постанова Уряду № 659. Відповідно, Кабмін зберіг чинну ціну для домогосподарств у розмірі 1,68 грн/кВт-год незалежно від обсягів споживання.

Однак 1 серпня дія чинної моделі ПСО завершується.

Уряд планує зробити низку нововведень у систему оплати послуг електропостачання. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, в Україні діятимуть диференційовані тарифи, які залежатимуть від обсягу споживання.

Більш вразливі користувачі й ті, хто споживає більше електроенергії, платитимуть за різними тарифами. Галущенко заявив, що за допомогою нової моделі ПСО держава хоче захистити вразливі верстви населення.

Плани про запровадження нової моделі ПСО підтвердив й прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Окремо Міністерство енергетики розробляє загальну концепцію цінової політики в державі для електроенергії, загальної для всіх. Там буде і пільга для всіх, можливо, і відповідні ціни, аж до ринкових, залежно від об’ємів споживання», — заявляв Шмигаль.

Наразі Кабмін обговорює проєкт зміни тарифів, згідно з яким споживачів розділять на чотири категорії:

  • до 100 кВт-год;
  • 100−300 кВт-год;
  • 300−500 кВт-год;
  • від 500 кВт-год.

На категорії споживачів ділитимуть, аналізуючи обсяги споживання електроенергії. Найбільше платитимуть ті, хто споживає понад 500 кВт-год. Для них передбачено максимальний тариф. За різними даними, він може становити від 3 до 3,5 грн/кВт-год.

Наразі Міненерго не представило стратегію нової цінової політики щодо електропостачання. Однак представники відомства вже озвучували деякі цифри. Відомо, що ціни на електроенергію значно відрізнятимуться в різних областях України.

Очікується, що у Київській та Дніпропетровській областях ціна коливатиметься від 2,60 до 2,96 грн. Водночас в Івано-Франківській та Луганській областях платитимуть від 3,70 до 4 грн/кВт-год.

У Міненерго кажуть, що це пов’язано з різним тарифом на розподіл, адже у Києві він найнижчий, а в Луганській області — найвищий.

Водночас відомство запевняє, що 6 млн. домогосподарств (приблизно 40% побутових споживачів), які споживають до 100 кВт-год, встановлять тариф нижчий від нинішнього.

Єдиний фіксований тариф — 1,68 грн. за кВт-год — був запроваджений урядом з 1 січня 2021 року через те, що «регулятор (НКРЕКП) підвищив тарифи на розподіл та передачу електроенергії».

Тоді в уряді запевняли, що неприйняття такого тарифу призведе до різкого (приблизно у 2,5 раза) зростання тарифу на електричну енергію з січня.

Схожі новини