«Це – спротив ковіду, щоб надихнути людей: все знову розквітне»
Мистецький проєкт «Сад висячих дерев» художниці Наталії Поліщук потрапив до Книги рекордів України
У Східниці відбувся унікальний мистецький проєкт «Сад висячих дерев», який у 3D-форматі на території готелю «Респект» створила заслужена художниця України Наталія Поліщук. Художниця за допомогою малярських технік, які застосувала вперше в Україні, розмалювала дерева так, що вони «зависли» у повітрі. Хто надихнув мисткиню на втілення «Саду висячих дерев», Наталія Поліщук розповіла журналістці «ВЗ».
/wz.lviv.ua/images/news/2021/05/Polischuk_DSC06911.jpg)
— Задум проєкту належить киянину Ігорю Коросу — директору Фонду Івана Франка, — каже Наталія Поліщук. — Він і запропонував зробити щось цікаве, бо люди настільки втомлені негативними подіями, які є у нашій країні: війна, ковід, економічні негаразди… Ми планували зробити цей проєкт ще до Пасхи. Планували зробити писанки, які були б начебто всередині дерева. Щоб відчувалися український дух і свято. Вже усе виміряли, витратили 15 метрів полотна, але на заваді стояла прикра погода. Коли виміряли, снігу було по коліно. Довелося задум відкласти. Тоді і вирішили зробити квітучий сад. Працювати було надзвичайно складно — то дощі, то рвучкий вітер, а у день закриття виставки були такі страшні пориви вітру, що хотіли вже скасувати свято. Фуршетні столики літали по території. Скільки я живу, такого сильного вітру не пам’ятаю…
/wz.lviv.ua/images/news/2021/05/Polischuk_DSC069111.jpg)
— Але все вдалося, і ви стали рекордсменкою Книги рекордів України…
— Так, під час відкриття я малювала одне дерево при глядачах. Друге дерево було затягнуте полотном — давали можливість спробувати усім бажаючим. Це було цікаве видовище для діток, батьків. Кожен хотів щось намалювати. Одне дерево ми назвали «Деревом гостей». Протягом тижня я все вдосконалювала: доводилося знімати полотна і забирати у майстерню, бо у Східниці лили дощі. Потім треба було знову приїжджати і дивитися, чи збігається просторова ілюзія. У цьому була найбільша складність у роботі. На закриття виставки приїхав представник Книги рекордів України і вручив мені сертифікат.
— Скільки дерев намалювали?
— Десять. Три з них — більш авангардні, ніби на зрізах дерев промальовані квіти. Це як символ того, що нічого не минає просто так. Навіть зрізане дерево дає нове життя. Це — своєрідний спротив ковіду, щоб надихнути людей, що знову все розквітне. І все буде добре. А з іншого боку — сім дерев, на яких промальована просторова ілюзія. Це задній фон локації, тобто цього садочка.