Собачий гавкіт знову лунатиме з Білого дому
З усіх президентів США тварин не любив лише Трамп
Разом із новообраним президентом США Джозефом Байденом до Білого дому в’їдуть і дві його собаки. Тварини у резиденції американського лідера з’являться після чотирирічної перерви — чинний президент Дональд Трамп до гавкунів був байдужим. І загалом він виявився першим керманичем цієї супердержави за останні 123 роки, який прохолодно ставився до сусідства із братами нашими меншими. Пригадуєте, як Трамп із насмішкою казав: «Як би я виглядав, якби вигулював собаку на поляні біля Білого дому?»
Байден соромитися чотирилапих не буде. У день його інавгурації, 20 січня, найпрестижніше у США місце проживання дістанеться двом німецьким вівчаркам політика — Чемпу і Мейджору. Першого вівчура лідер американських демократів десять років тому придбав у селекціонера, а другого — забрав два роки тому з притулку у штаті Делавер. До цього кроку підштовхнула сімейство Байденів їхня донька Ешлі, яка у соцмережах відгукнулася на оголошення собачого притулку про роздачу цуциків…
З усього видно, Чемп і Мейджор стали улюбленцями у будинку нового американського президента. У пресі з’явилося багато фото і відеороликів про те, як собаки розважаються у компанії Байденів. Психологи кажуть, присутність тварин у домі високопосадовців дуже позитивно впливає на їхніх господарів, зближує їх зі своїм народом, робить більш зрозумілими. А ще — швидко знімає емоційну напругу, заспокоює, врівноважує, допомагає ухвалити зважене рішення. Саме таких американці чекають від новообраного президента.
Традицію поселяти біля свого офісу собак започаткував у 1897 році 25-й президент США Вільям Мак-Кінлі. За його правління із господарських будівель неподалік Білого дому було чути ще й півняче «ку-ку-рі-ку», нявчання котиків і гаркаву декламацію улюбленого папуги Мак-Кінлі. Згодом кожний наступний лідер Америки (за винятком згадуваного Трампа) перевозив у свої нові володіння домашніх улюбленців. Скажімо, Барак Обама у перерві між державними справами насолоджувався товариством двох португальських водяних собак. Інших господарів Білого дому стимулювали до праці коники, поні, єноти.
Особливо оригінальним у своєму ставленні до тварин був президент США Джордж Буш-молодший. Крім трьох собак і кішки, володів ще й власною коровою. Щоправда, її довелося утримувати на ранчо — де більш спокійно, ніж у Вашингтоні, і значно більше корму…
До слова, партійців двох провідних політичних сил Сполучених Штатів часто називають… тваринами. Республіканців іменують слонами (цих велетів цінують за їхню силу), а демократів порівнюють із працьовитими віслюками.