"Компанії подружжя Зеленських не сплачували податки роками", - ЗМІ

  • 05.07.2020, 11:55
  • 1 707

11 зареєстрованих в Україні компаній, які раніше належали президенту України Володимиру Зеленському та його дружині Олені, займалися оптимізацією податків, зокрема після початку війни на Донбасі

Як зазначається у проєкті журналістських розслідувань «Спостерігач» на 5 каналі, починаючи з 2014 року в усіх 11-ти компаніях знизили офіційну кількість працівників.

«Вони повністю в тінь перевели штат, тобто у них враховувалися 1−2 працівники, і фактично більшість компаній були збиткові. Ніякі податки з зарплат цих працівників, очевидно, не потрапляли до бюджету України, були мінімізовані податки з обороту і з доходів», — пояснила фінансистка Наталія Лютикова, яка першою звернула на це увагу.

Нардеп від «Європейської солідарності» Володимир Ар'єв подав спеціальний депутатський запит до Державної фіскальної служби. Йому дозволили ознайомитися з інформацією про податки на прибуток 11-ти компаній, які раніше належали Зеленським, і ці дані підтвердили інформацію з відкритих джерел.

Читайте також: Зеленський на Одещині тікав від журналістів і запевняв, що не намагається посадити Порошенка

«Можна абсолютно чітко стверджувати, що поки Україна воювала, Зеленський і компанії, які належать його родині, займалися оптимізацією податків. Бо переважна більшість компаній містять у графі „Сплачений податок на прибуток“ за певний рік дуже красномовні нулі», — констатував депутат.

Нагадаємо, раніше Зеленський опублікував декларацію про доходи: за 2019 рік він заробив понад 28 млн.

Схожі новини