У Центрі громадського здоров’я дали поради, як легше пережити спеку

  • 13.06.2020, 20:16
  • 2 019

Фахівці радять насамперед обмежити перебування на сонці в період з 11 до 16 години.

Центр громадського здоров’я України визначив у країні стан надзвичайної спеки та випустив список рекомендацій, як вберегтися від сонця та високих температур і полегшити свій стан.

Поради Центр громадського здоров’я України опублікував на своїй сторінці в Facebook.

Перебувайте якомога менше на сонці, особливо в період з 11 до 16 години. Якщо все ж виходите на вулицю, час від часу шукайте прохолоду й тінь, щоб ваше тіло мало можливість відновитися.

Будьте обережні із засмагою. Використовуйте креми з SPF не менше 30. Наносьте сонцезахисні креми за 30 хвилин перед виходом на вулицю. Краще використовуйте засоби захисту від сонця з поміткою «широкий спектр» або «захист UVA/UVB». Застосовуйте їх повторно відповідно до інструкції. Обирайте легкий, вільний одяг світлих кольорів, бажано з довгим рукавом. Одягайте сонцезахисні окуляри й капелюх, краще з широкими полями, щоб затінити обличчя, вуха та шию. Уникайте відвідування соляріїв у спеку. Пийте більше води. Підтримуйте водний баланс: незалежно від того, наскільки ви активні. Не чекайте на відчуття спраги — пийте постійно маленькими порціями.

Порадьтеся з вашим лікарем щодо допустимої кількості вживання води у спеку, якщо є якісь протипоказання за станом здоров’я. Не пийте рідини, що містять кофеїн, алкоголь або велику кількість цукру, адже це призводить до втрати більшої кількості рідини. Уникайте дуже холодних напоїв, тому що вони можуть викликати судоми шлунка. Якщо ви дотримуєтеся дієти з низьким вмістом солі, страждаєте на діабет, маєте підвищений кров’яний тиск або інші хронічні захворювання, порадьтесь зі своїм лікарем щодо водно-сольового режиму.

Найкращий спосіб охолонути — прийняти прохолодний душ або ванну. Електричні вентилятори можуть забезпечити комфорт, але коли температура повітря досягає критичної позначки, вони стають неефективними. Використовуйте кухонну плиту і духову шафу якомога менше, щоб підтримувати прохолоднішу температуру у домі. Уникайте гарячої та важкої жирної їжі, адже вона створює додаткове теплове навантаження для вашого тіла. Зменшуйте об'єм фізичних вправ під час спеки.

Якщо ви не звикли працювати чи займатися спортом за високої температури повітря, починайте вправи повільно і поступово підвищуйте темп. Якщо навантаження у спеку змушує ваше серце битися сильніше і вам не вистачає повітря, припиніть будь-які навантаження. Перемістіться у прохолодне місце або у тінь і відпочиньте, особливо, якщо ви відчуваєте запаморочення або слабкість.

Ніколи не залишайте немовлят, дітей або домашніх тварин у припаркованому автомобілі, навіть з відкритими вікнами. Не забувайте напувати своїх домашніх тварин: давайте їм багато свіжої води, при цьому залишайте воду в тіні.