Комедійне: Венедіктова накивала п'ятами після розмови з Порошенком (оновлено)

  • 10.06.2020, 15:24
  • 1 031

Генпрокурор Ірина Венедіктова отримала чітку вказівку від президента Зеленського на незаконні дії щодо переслідування Петра Порошенка

Про це п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив після того, як разом з народними депутатами та адвокатами вийшов з Генпрокуратури. Він також наголосив, що Ірина Венедіктова не захотіла обговорювати з народними депутатами з «Європейської Солідарності» численні процесуальні порушення з боку Офісу Генпрокурора і втекла з кабінету.

«Зважаючи на сьогоднішні дії, ми твердо переконані, що Венедіктова отримала чітку вказівку від президента Зеленського з вулиці Банкової. Ми переконані, що тут є склад кримінального злочину — втручання в діяльність Генерального прокурора з боку або Офісу президента, або самого президента. І намагаючись це зробити, вони де-факто вручають підозру двом — Порошенку і Зеленському», — зазначив п’ятий Президент.

«Я наголошую, що країна повертається у часи Януковича. Я ще раз наголошую, що це політичні переслідування опозиції і її лідера. Єдине, що вони придумали, це звинувачення у нібито захопленні державної влади, намаганні здійснити державну зраду або якісь інші дурниці, які були блискуче прокоментовані людиною, що до мене точно не ставиться із симпатією — 100% людиною Зеленського колишнім Генеральним прокурором Рябошапкою», — нагадав Порошенко.

«Ми будемо вимагати як невідкладної зустрічі з Генеральним прокурором. Наголошую, що відповідно до законодавства, автором якого є я, змін до Конституції, які я вніс, зареєстрував і провів в першому читанні, Генеральний прокурор зобов’язаний брати участь у врученні підозри, якщо вважає за потрібне. Ми приїхали для того, щоб отримати підозру. Після цього, поспілкувавшись з нами близько 40 хвилин, Генеральний прокурор втекла. Ми повідомили, що в будь-який час готові знову приїхати до неї, залишили телефони. І як тільки вона звільниться, ми приїдемо до неї для здійснення необхідних дій», — наголосив Порошенко.

Він також повідомив, що під час зустрічі з Венедіктовою народні депутати вимагали виконання законних процесуальних дій, які саботує Офіс генпрокурора. «Робіть слідчі дії і відповідайте на питання щодо відсутності реєстрації в Єдиному реєстрі справи про перешкоджання народному депутату, справи про перешкоджання діяльності журналістів, справи проти працівників ДБР за перевищення владних повноважень під час організації без рішення суду штурму музею та інших позицій процесуальних порушень», — повідомив Петро Порошенко.

«Ми намагалися зупинити свавілля. Я можу лише сподіватися, що нас почули і вони змінять позицію. Якщо ні — окремо хочу наголосити: ми не просто не ухиляємося від слідчих дій. Ми прийшли до генеральної прокуратури — ви всі є свідками. У вас щось є? Пред’являйте. Покажіть людям — і над вами буде весь світ сміятися, бо якщо п’ятий Президент України намагався захопити державну владу виконанням своїх Конституційних повноважень, призначаючи керівництво тих чи інших підрозділів збройних формувань — це є ніщо інше, як переслідування опозиції», — наголосив Порошенко.

Окрім того, адвокат Ілля Новіков зазначив, що у Венедіктової був шанс виправити цю ситуацію з недолугою підозрою.

«Вона могла зробити це особисто, виконуючи свій обов’язок Генерального прокурора, адже це її відповідальність, вона могла це здійснити просто там, у кабінеті, на очах у депутатів — Венедіктова цього не захотіла».

Адвокати Порошенка також нагадали, що попередній генпрокурор Руслан Рябошапка був звільнений з посади саме після того, як відмовився підписувати підозру, підготовлену у ДБР під керівництвом Ірини Венедіктової саме у цьому провадженні. Як відомо, Рябошапка неодноразово публічно називав цю підозру «юридичним трешем».

«Це те саме провадження, яке „100%-но прокурор Зеленського“ Рябошапка назвав „юридичним трешем“. Це те саме провадження, яке довгий час незаконно розслідувало ДБР, тому що це провадження було цьому бюро не підслідне. Воно його розслідувало за 364 статтею Кримінального кодексу. Тобто це було „зловживання владою або службовим становищем“. Це стаття підслідна була Національному антикорупційному бюро. Колишній Генеральний прокурор Рябошапка саме це провадження передав для здійснення досудового розслідування Національному антикорупційному бюро. Потім Холодницький, керівник Антикорупційної прокуратури, встановив своєю постановою, що жодного зловживання владою або службовим становищем там не було. Жодних дій, які б суперечили інтересам служби, вчинено не було. Пізніше цей юридичний треш постановою Холодницького було повернуто назад до ДБР», — нагадав адвокат Ігор Головань.

«Після цього його якось «підмалювали» і зараз намагаються представити суспільству як підозру п’ятому Президенту Петру Порошенку. Дійсно, вони вже не те, що народили мишу за цей рік політичних переслідувань, вони народили щось дрібне, щось на кшталт вірусу. Звичайно, це за російськими лекалами вистава для одного глядача — того, який обіцяв п’ятому Президенту Петру Порошенку пригоди, і ми, як його адвокати, також будемо в цих пригодах брати участь. Але це велика ганьба для нашої держави. Серйозні проблеми чекають наше суспільство від того, що встановлюється такий порядок правового нігілізму. Немає такого слова українською, але російською є слово «беспредєл», — переконаний Головань.

«Це насправді треш, бо там нічого немає. Ця справа — це ще один «пиріжок з нічим», — наголосив Новіков.

«Петро Порошенко вже казав, що насправді Венедіктова сьогодні підписала підозру не одному, а двом президентам України. Маючи на увазі Зеленського, який безпосередньо втручався в цю ситуацію і зацікавленість якого зараз дуже чітко спостерігається», — резюмує Ілля Новіков.

Схожі новини