Помер видатний композитор Мирослав Скорик

На 82-му році життя помер відомий український композитор Мирослав Скорик

Про це повідомив у Facebook головний режисер Нацональної опери України Анатолій Солов'яненко.

«Відійшов у вічність видатний митець і щирий, надійний друг — Мирослав Михайлович Скорик», — написав Анатолій Солов’яненко.

Мирослав Скорик композитор і музикознавець, родом зі Львова. Він — Герой України, народний артист України, лауреат премії імені Шевченка, володар кількох орденів за заслуги. Свого часу був художнім керівником Київської опери (2011−2016).

Мирослав Скорик був двоюрідним онуком видатної оперної співачки Соломії Крушельницької. Саме вона першою помітила його талант. 1947 року родину Скориків репресували і вислали до Сибіру. Після смерті Йосипа Сталіна родина змогла повернутися до Львова. Закінчивши Львівську консерваторію, Мирослав Скорик викладав у Київській консерваторії. Потім працював у США, Австралії. У 1990-х повернувся в Україну.

Мирослав Скорик — автор багатьох камерно-інструментальних творів, кількох балетів та опери «Мойсей». Завдяки якій він познайомився з папою Римським Іваном Павлом І І, — Ватикан профінансував міжнародну прем’єру «Мойсея». А найвідомішою композицією Мирослава Скорика є «Мелодія». Музика маестро звучить у понад 40 фільмах, серед яких, зокрема, картина Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Мирослав Скорик є автором першого українського твісту «Не топчіть конвалій» та блюз-танго «Намалюй мені ніч».​ Мирослав Скорик також автор низки наукових праць про музику.

Схожі новини