Оптимістичний сценарій: експерти НАНУ дали прогноз щодо епідемії в Україні на наступні тижні

  • 28.05.2020, 17:56
  • 523

Статистичні дані про розвиток епідемії COVID-19 в Україні відображають оптимістичний сценарій.

Про це інформує «Інтерфакс-Україна» з посиланням на координатора робочої групи з математичного моделювання COVID-19, заступника директора Інституту проблем математичних машин і систем НАНУ Ігоря Бровченка

«В цілому статистичні дані відображають оптимістичний сценарій розвитку епідемії. Прогноз на наступні тижні передбачає повільне згасання епідемії, хоча існують ризики другої хвилі COVID-19 при форсованому збільшенні соціальної активності населення».

Бровченко підкреслив, що останнім часом в Україні фіксується «певна тенденція до зменшення співвідношення нових випадків захворювання і видужали».

Також, за його словами, Україна вже пройшла фазу «плато», яка тривала близько двох тижнів на початку травня.

Він також припустив, що з урахуванням даних про летальність захворювання загальна кількість хворих в Україні за рахунок безсимптомних випадків може бути в 3−5 вище, ніж це зараз зафіксовано.

Читайте також: Україна наразі подолала пік захворюваності на коронавірусну хворобу — НАН

Бровченко прогнозує, що найближчим часом кількість людей, які одужали повинна перевищувати кількість хворих.

«Можна сказати, що ми уникли піку, якщо розуміти його як дуже різкий стрімке зростання. Але ми не уникли його, якщо говорити про пік як про максимум. У нас була фаза плато, вона тривала близько 2-х тижнів, ми фазу плато подолали. З точки зору математики фаза плато і є піком, коли максимальна кількість захворілих. Пік був, і ми його подолали».

Схожі новини