З наступного року українці отримуватимуть одразу дві платіжки за світло - ЗМІ

  • 27.05.2020, 19:20
  • 1 159

Вже з наступного року українці можуть почати сплачувати ще й за транспортування електроенергії в мережі.

В Україні платіжки на електроенергію розділять на дві складові: безпосередньо за «струм» і транспортування (так звана абонплата), а тарифи для населення можуть підвищити вже з 2021 року.

Про це повідомляє Obozrevatel з посиланням на власні джерела в Кабміні.

Попри рекомендації з боку Нацкомісії з комунальних послуг та енергетики (НКРЕКП), 2020 року тарифи на електроенергію не підвищуватимуть.

«Зараз просто не час. Ми дійшли ситуації, коли та регулятор, і міністерство у своїх пропозиціях не можуть виключити питання скасування перехресного субсидування, що призведе до зростання тарифу для населення, але переглядати ці тарифи 2020 року ніхто не буде», — пояснює співрозмовник.

Крім того, відповідно до закону про ринок електроенергії, подібно до платіжок за газ уже найближчим часом квитанції за електроенергію розділять на дві складові: безпосередньо за електроенергію та її постачання. Зокрема, цей вже підтвердив голова відомства Валерій Тарасюк.

«В разі з газом в окремих випадках після поділу платіжки на дві складові загальна сума зросла. Так, у регіонах, де постачання блакитного палива ускладнене і є невелика кількість споживачів, плата збільшилася», — підкреслює видання.

Зараз у Кабміні розглядають можливість перегляду тарифу на електроенергію вже 2021 року. Також, імовірно, окремо для транспортування введуть нову квитанцію вже з наступного року.

Схожі новини