Кива назвав Львівщину "колискою українського нацизму". Нардепи від області відповіли

Депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Ілля Кива назвав Львівщину “колискою українського нацизму”.

Група народних депутатів від Львівської області вважає, що Кива таким чином «повторив тезу сталінської пропаганди, яка сьогодні стала інструментом війни, що її Путін розв’язав проти України. Пропаганди по своїй суті людиноненависницької, тоталітарної та глибоко українофобської».

Про це йдеться в заяві депутатської групи «Львівщина».

«У 30−50-х роках минулого століття формулювання про „український фашизм“ стали своєрідним виправданням комуністичного геноциду проти українського народу. Сьогодні подібні ярлики прямо служать інтересам Кремля, бо з їх допомогою вороги України намагаються розпалити ненависть між українцями, поділити нас на регіональній та етнічній основі, — йдеться у документі. — Кремль, його агенти і п’ята колона ненавидять Львів і всю Галичину, бо без Львова і Галичини немислиме існування України як суверенної, демократичної та європейської держави».

Народні депутати України з групи «Львівщина» звернулися до Служби Безпеки України та Офісу Генерального прокурора України з вимогою дати правову оцінку заявам народного депутата Іллі Киви. Голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і президента України Володимира Зеленського закликали дати публічну політичну оцінку подібним висловам.

«Прихильникам Сталіна та Путіна не місце в незалежній, європейській, демократичній Україні», — резюмували підписанти заяви, серед яких — Олег Синютка, Микола Княжицький, Ростислав Тістик, Михайло Цимбалюк, Галина Васильченко, Тарас Батенко, Андрій Кіт, Павло Бакунець, Михайло Бондар, Микола Величкович, Ярослав Дубневич, Роман Лозинський, Євген Петруняк, Наталія Піпа, Орест Саламаха, Софія Федина та Ярослав Юрчишин.

Схожі новини