Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

"Карантин після 24 квітня доведеться продовжувати", - Ірина Колеснікова

  • 03.04.2020, 14:55
  • 1 173

Завідуюча кафедрою епідеміології НМУ ім. О. Богомольця, професорка Ірина Колеснікова вважає, що Україну чекає друга хвиля захворювання коронавірусом COVID-19, а загальнонаціональний карантин після 24 квітня, ймовірно, доведеться продовжувати

Про це повідомляють #Букви.

Пік захворюваності

Ірина Колеснікова заявила, що досить складно прогнозувати, на який саме період припаде пік захворюваності.

«Імовірно, карантин після 24 квітня доведеться продовжувати. Але тут інше питання — чи витримає економіка? Тому, якщо карантин все ж знімуть, людям, які знаходяться в групі ризику, я б радила продовжити самоізоляцію».

За її словами, епідемічна ситуація в Україні зараз дуже подібна на іспанську.

Читайте також: «Рятую людство! Лишаюсь вдома». Український художник створив серію плакатів про карантин (фото)

«Уряд України розпочав вводити карантинні обмеження трохи раніше, ніж, наприклад, в Італії чи Китаї. Тому ми за кількістю випадків зараження йдемо за іспанським сценарієм», — сказала професорка, підкресливши, що, вірогідно, вже багато людей інфікувалося і просто перехворіли в легшій формі.

За її словами, незалежно від того, скільки у нас людей з супутньою патологією: серцево-судинною, дихальною, онкопацієнтів — буде і друга хвиля захворюваності.

Тестування

Що стосується ефективності тестування швидкими тестами, то, за словами Ірини Колеснікової, вони показують лише наявність антитіл, коли людина вже захворіла.

«Ті тести, які привозять з Китаю, — це швидкі тести. Вони показують наявність антитіл, які з’являються не раніше, ніж на 5-й день захворювання і залежно від того, на які антитіла йде тестування. Тобто їх застосовують тоді, коли людина вже хворіє і багатьох вона вже могла інфікувати. Використання цих швидких тестів було б доцільніше для епідеміологів, щоб розуміти, скільки людей перехворіло.

Але що стосується ранньої діагностики, то це ПЛР-тестування. Полімеразна ланцюгова реакція — це діагностичний метод, який вимагає спеціального устаткування, фахівців, які знають як працювати на ньому. У нас, на жаль, не у всіх лабораторних центрах Міністерства охорони здоров’я є таке обладнання".

Схожі новини