Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У місті Лева порахували котів... Тепер візьмуться за мишей?

У Львові живуть 5 тисяч 992 вуличних коти, більшість з яких - кошенята-підлітки.

Це встановило ЛКП «Лев», яка порахувало котів за допомогою спеціального мобільного додатку. Додаток переформатували з програми, за допомогою якої рахують собак. Кажуть, після Львова безпритульних котів у такий спосіб рахуватимуть у Німеччині, а потім у інших країнах Європи.

Волонтери рахували котів упродовж п’яти днів. Місто поділили на сектори, де з мобільними телефонами працювали волонтери. Шукали місця котячих «тусовок» (як правило, підвали багатоповерхівок). Тварин виманювали з підвалів їжею, а потім на мобільний телефон фотографували їх. Після того, як фото скинуто на екран телефону, програма «підтягує» GPS-навігацію та синхронізує дані про котів — стать, вік, стерилізовані чи ні. Інформація автоматично передається на центральний сервер. Опікунам, які долучилися до підрахунку безпритульних котів, у мерії пообіцяли презент — ящик корму для їхніх домашніх улюбленців.

Як розповіла «ВЗ» директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак, підрахунок котів потрібен, аби знати, що далі з ними робити. Мовляв, тепер міська рада грамотніше зможе виділяти з бюджету гроші на стерилізацію та вакцинування котів, тобто контролюватиме розмноження. «Під час підрахунку з’ясувалося, що майже всі котики, що живуть на вулицях, здорові, — зауважила Оксана Кошак. — Майже 5% котів є потенційно власницькими. Найімовірніше, їх просто випустили погуляти». За словами Оксани Кошак, найбільше котиків у «спальних» районах, де їх підгодовують. Мешканці ставлять біля підвалів миски з водою, лотки для годування. «Коти не бояться людей, а це свідчить, що Львів — гуманне для тварин місто», — підсумувала директор ЛКП.

Схожі новини