У МЗС Росії прокоментували лист посла США німецьким компаніям щодо «Північного потоку-2»

  • 15.01.2019, 09:24
  • 321

У МЗС Росії назвали попередження німецьких компаній про ризик потрапляння під санкції через участь у будівництві газопроводу «Північний потік — 2» частиною програми зі стримування Росії.

Про це заявила представник МЗС Р Ф Марія Захарова, пише «Українська правда» із посиланням на «РИА Новости».

«Це частина великої програми. Є довгострокова програма з глобального стримування нашої країни, яка історично реалізується. І є короткострокова її частина. Звичайно, це неприйнятно. Звичайно, це не входить в обов'язки посла, м'яко кажучи. А, за великим рахунком, їм суперечить», — зазначила Захарова.

Нагадуємо, посол США в Німеччині Річард Гренелл розіслав німецьким фірмам, які беруть участь в реалізації проекту «Північний потік — 2», листи з попередженнями про те, що «фірми, що беруть участь в російському секторі експорту енергії, займаються тим, що пов'язано зі значним ризиком санкцій».

Німецький хімічний гігант BASF і енергетичний концерн Uniper, які є партнерами російського газового монополіста в будівництві газопроводу «Північний потік-2», сприйняли листи як погрозу.

МЗС Німеччини розкритикував дії Річарда Гренелла, вказавши, що вони суперечать дипломатичним звичаям.

Зі свого боку, представник Гренелл заявив, що лист посла слід сприймати не як погрозу, а як «ясне послання американської політики».

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас раніше відреагував на погрози США, заявивши, що «питання європейської енергетичної політики повинні вирішуватися в Європі, а не в США».

Німеччина наполягає, що її вихід з проекту не призведе до його зупинки, але послабить здатність Берліна наполягати на продовженні транзиту газу через Україну. Німецьке керівництво називає проект чисто економічним.

Голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Аннегрет Крамп-Карренбауер також розкритикувала попередження США.

У посольстві США відповіли, що Європейський парламент у грудні прийняв резолюцію, що закликає до скасування «Північного потоку-2».

Схожі новини