На Вінниччині жителі трьох селищ бояться ходити вулицями через бродячих вовків-мутантів

  • 11.12.2018, 10:34
  • 1 528

Вовки не дають спокою жителям трьох сіл на Вінниччині.

Хижаки настільки знахабніли, що не бояться заходити навіть на подвір’я селян, а місцеві бояться ходити вулицями і дітей самих із дому не випускають, повідомляє ТСН.

Олександр Храпко не випускає худобу з хліву, а поки не засніжило, припинав біля двору, бо раз прийшов забирати — коза стоїть, а цап загризений. «Розірваний цап був, догори ногами лежав. Як самим ножем хтось обробив», — розповів житель Хоньківців. Фото решток тварини він показав мисливцям — ті ні миті не сумнівалися, що орудував вовк. Днями у полі поблизу села і сам зустрів хижака. «Вовк десь такий під 90 кілограм», — каже селянин.

У сусідніх Нагорянах хижаки напали на теля. «Задню ногу всю відломало, а передні були, задушило», — розповів Анатолій Яцюк. Жителі налякані, бо якщо вовки так осміліли, то можуть накинутися і на людей. «Тут діти маленькі ходять, і самим страшно ходити. Це не пес, що втече, від вовка що чекати?», — каже мешканка Хоньківців Юлія Кугаївська. Дітей самих на вулицю не випускають, а 5-річного Максима мама навіть не щодня у садок водить.

Чоловіки похапалися за зброю. Рушницю купив навіть Хоньківський сільський голова. «З'явився цілий виводок, видно, пара і четверо молодих, на снігу було видно — вовк, вовчиця і молодий одинак», — каже Сергій Побережник. Люди звернулися до єгерів і почали влаштовувати на вовків облави. Вже вдалося вполювати трьох. «Я стояв на номері, коли була облава, він на мене вийшов і я його добув. Він такий був кілограм 15, молодняк», — розповів єгер Іван Потурнак.

Останній впольований звір виявився не звичайним хижаком, а мутантом — поміссю від схрещування вовка і собаки. Такі дуже небезпечні, бо безстрашно підбираються до людських обійсть. «Коли нема, як вовчиці відгуляти з вовоком, вона гуляє з собакою», — каже єгер Віктор Паламарчук. Але є й банальніша причина вовчого нашестя на села: у лісі сіроманцям просто не вистачає дичини. «Вовкові необхідно два кілограми м’яса щодня», — пояснив мисливствознавець Андрій Кравчук.

Для регулювання кількості за рік в області відстрелили 15 вовків. Так кажуть у вінницькому товаристві мисливців та рибалок. Але, вочевидь, цього недостатньо, тож у Хоньківцях та Нагорянах за вбитих хижаків призначили винагороду по півтори тисячі гривень за голову.

Схожі новини