Різдвяний піст 2018: коли починається в Україні

  • 23.11.2018, 15:45
  • 1 578

Поки всі чекають настання Нового року-2019, православні християни готуються до найважливішого релігійного свята для кожної віруючої людини. Це Різдво Христове. Йому передує Різдвяний піст.

Різдвяний піст починається за 40 днів до святкування Різдва Христового. У 2018 році, згідно з православним календарем, 28 листопада стартує Великий Різдвяний піст, який триватиме 40 днів і завершиться 6 січня 2019 року, повідомляє УНІАН.

Різдвяний піст у народі ще називають Пилипівкою, оскільки, напередодні, 27 листопада церква вшановує пам'ять апостола Пилипа, коли люди завершують період вкушання м'ясної їжі.

Різдвяний піст — це особливий період у житті кожного віруючого християнина, який готує людину до зустрічі Різдва через покаяння, дотримання правил харчування та відмови від зустрічі веселих свят.

Різдвяний піст вперше був дотриманий у період зародження християнства. Спочатку він тривав лише 7 днів, далі збільшився до 30 діб. Посту не дотримувалися в період життя Ісуса Христа і він став обов'язковим набагато пізніше, але це не зменшує рівень його значущості. Цікаво і те, що Різдвяний піст дотримується і в західних країнах. Католики завершують постити напередодні Різдва 24 грудня.

Під час Різдвяного посту православна церква не проводить вінчання і хрещення дітей. Рекомендується також не гуляти в цей період весілля.

Весь піст умовно можна поділити на три етапи: з 28 листопада по 19 грудня (святкування дня святого Миколи Чудотворця), з 20 грудня по 1 січня і з 2 по 6 січня. Залежно від періоду різниться і харчування.

У чому цінність Різдвяного посту 2018

Коли Різдвяний піст у 2018 році наступає, багато хто починає цікавитися, що в цілому дає піст. Коли людина постить, обмежує себе і свої бажання, вона відсікає все зайве, щоб звернути увагу на щось більш важливе, залишити час для спілкування з Богом. Період посту — це час, коли особливу цінність мають добрі справи, про це часто говорять духівники. Вони радять не втрачати можливість стати трішечки кращим.

Різдвяний піст 2018 — це останній багатоденний піст у році. Якщо ви або ваша родина вирішили постити в Різдвяний піст 2018−2019, вам слід продумати своє харчування в цей період, щоб отримати користь для душі і тіла, і при цьому не нашкодити своєму здоров'ю. Адже навіть під час посту люди можуть харчуватися правильно, різноманітно, повноцінно і дуже смачно.