Передплата 2024 «Добрий господар»

Експеримент не вдався: Перший «День довіри» у львівських ресторанах виявився збитковим

  • 19.10.2018, 19:33
  • 1 620

Експеримент із довірою у Львові провалився — перший день Бієнале довіри у львівських ресторанах виявився збитковим.

У перший день фестивалю у закладах клієнтам дають «відкритий чек» — людям пропонують самим визначити суму оплати замовлення, пише zaxid.net.

У акції довіри взяли участь понад три десятки ресторанів. Заклади, у яких клієнти можуть розраховуватися на власний розсуд, позначені спеціальними наліпками.

Проте для більшості ресторанів день довіри став збитковим.

«Ось, у чеку 790 гривень, а люди оплачують 210 грн. Ну, були і випадки, коли залишали лише 5 гривень, хоча замовлення, звичайно, на значно більшу суму», — пояснив офіціант одного із ресторанів-учасників акції.

У ресторані кажуть: економлять на довірі здебільшого люди, які цілеспрямовано прийшли на акцію. Ті ж, хто про неї не знав, платять чітко по чеку.

Армандо, турист із Каліфорнії, пояснює: «Я заплатив стільки, скільки виходило по чеку. Це 158 гривень».

Влаштувати «відкритий чек» у ресторанах запропонував Марк Зархін, один із засновників Бієнале довіри. Визнає — експеримент не виправдав очікувань. Марк Зархін, ресторатор, зізнається: «Деякі ресторани вимушені просто припинити акцію. Мало того, що просто не платять, хоча всі чудово розуміють, що ця їжа без заробітку ресторанів, без роботи — вона все одно коштує грошей. Але іноді замовляють цілі банкети і не оплачують».

Схожі акції раніше відбувались у європейських містах. В Україні такий експеримент провели вперше.

Схожі новини