У Дніпрі незаконно утримували і принижували пацієнтів психлікарні

  • 20.09.2018, 14:58
  • 672

У Дніпровській психіатричній лікарні незаконно утримували іноземців.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

«В ДУ „Українська психіатрична лікарня з суворим наглядом МОЗ України“ утримували 6 іноземців, і лише в одному випадку повідомили про це консула відповідної країни, як того вимагає законодавство. Також у лікарні досі перебувають 4 пацієнти, щодо яких суд прийняв рішення про переведення ще у червні, липні та серпні. МОЗ України робить необхідні кроки, щоби оперативно виправити цю ситуацію», — йдеться у повідомленні.

У відомстві також повідомляють, що умови, в яких перебувають пацієнти Дніпровської психіатричної лікарні з суворим наглядом, принижують гідність і суперечать міжнародним нормативно-правовим актам про права людини. До вбиральні пацієнти ходять строго за графіком, у двері туалетів вмонтоване вікно, а на ніч у палатах залишають увімкненим яскраве світло.

Нагадаємо, у Дніпровській психіатричній лікарні з суворим наглядом триває реорганізація, що розпочалася 17 вересня. У відповідності до оновлених вимог Закону України «Про психіатричну допомогу», пацієнтів з цієї лікарні переведуть у психіатричні лікарні, що розташовані ближче до місця їхнього проживання.

Станом на ранок 20 вересня, заяви про переведення написали 267 пацієнтів з 655. Переведення розпочнеться найближчим часом.

Схожі новини