«Почали цькувати мою сім’ю»: затриманий в окупованому Севастополі екс-офіцер Чорноморського флоту оголосив голодування

  • 11.08.2018, 13:15
  • 664

Колишній офіцер Чорноморського флоту Росії Леонід Пархоменко 24 дні тому оголосив голодування в московському СІЗО «Лефортово».

Він був затриманий у листопаді 2016 року в Севастополі за звинуваченням у шпигунстві на користь України. Які вимоги висунув військовий — точно невідомо. Ймовірно, голодування пов'язане з тиском, який російські слідчі чинять на його сім'ю, повідомляє Крим.Реалії.

Повідомлення про те, що Леонід Пархоменко на знак протесту відмовився від споживання їжі, з'явилися 2 серпня. Про цей факт стало відомо завдяки члену Громадської спостережної комісії (ОНК) та Московської Гельсінської групи Євгену Єнікеєву. Він відвідав «Лефортово», запитав у адміністрації, чи є в СІЗО голодувальники, йому повідомили про Леоніда Пархоменка.

«Упродовж 18 діб Леонід Пархоменко голодує. Коли він почав пояснювати членам ОНК причину голодування, сказав фразу: „В результаті дій слідчого почали цькувати мою сім'ю“, заступник начальника відділу режиму та охорони Іванов Микола Васильович перервав нашу розмову (наказав відвести Пархоменко назад до камери)», — написав у своєму звіті правозахисник.

За його словами, наглядач не дав Пархоменку закінчити свою розповідь, посилаючись на норму законодавства про те, що членам ОНК забороняється обговорювати з арештантами «питання, які не стосуються забезпечення прав підозрюваних і обвинувачених в місцях примусового утримання».

Про справу проти Леоніда Пархоменка відомо небагато. Співробітники Федеральної служби безпеки Росії затримали його 22 листопада 2016 року в Севастополі. Прес-служба ФСБ повідомила, що він є колишнім військовослужбовцем штабу Чорноморського флоту Росії в званні капітана другого рангу запасу.

​За версією відомства, Пархоменко за завданням Головного управління розвідки Міністерства оборони України збирав і передавав відомості про діяльність Чорноморського флоту, які становлять державну таємницю. ФСБ відкрила справу за статтею 275 Кримінального кодексу Росії — державна зрада.

Українська сторона спростувала, що затриманий севастополець шпигував на користь Києва. Спікер Міноборони України Андрій Лисенко повідомив, що в його відомстві нічого не відомо про цю людину.

«ФСБ Росії вчергове вдається до провокації з використанням бази даних, яка перебуває на території анексованого Криму. Йдеться про особисті справи колишніх військовослужбовців, які проходили військову службу або в Збройних силах України, або в ЧФ РФ. Цього разу жертвою провокації став колишній військовослужбовець ЧФ РФ», — висловив він позицію відомства.

У Чорноморському флоті Росії повідомили, що Леонід Пархоменко дійсно служив у них, але був звільнений в запас ще в 2005 році.

Пархоменко — далеко не єдиний житель Криму, затриманий російськими силовиками за звинуваченням у шпигунстві або диверсійній діяльності за завданням Києва. За останні 4 роки за схожими справами були затримані понад десять чоловік.

Схожі новини