Передплата 2024 ВЗ

У Держдепартаменті США вказали на порушення прав людини в Україні

  • 21.04.2018, 08:55
  • 622

Сполучені Штати вважають, що в Україні продовжують мати місце серйозні порушення прав людини, а також зловживання, пов’язані з корупцією у владі та цензура.

Про це йдеться в Доповіді з питань правозахисної діяльності, оприлюдненій у п'ятницю Державним департаментом США за підсумками 2017 року, передає Укрінформ.

«Найбільш суттєві проблеми щодо прав людини включали позазаконні страти та політично мотивовані зникнення в контексті конфлікту на Донбасі; катування; а також жорсткі й небезпечні для життя умови у в'язницях та місцях затримання; свавільні арешти й затримання; відсутність незалежності суддів», — зазначається в документі.

Інші зловживання охоплювали «широкомасштабну корупцію на урядовому рівні; цензуру; блокування веб-сайтів; нездатність уряду притягнути до відповідальності винуватців насильства проти журналістів та активістів боротьби з корупцією; а також насильство проти етнічних меншин та осіб ЛГБТ-спільноти».

Як зауважується у звіті, уряд, як правило, не вживає належних заходів для переслідування або покарання більшості посадових осіб, які вчинили зловживання, в результаті чого має місце безкарність.

Водночас, у Держдепі звернули увагу на ситуацію в окупованому російськими силами Донбасі, де відбуваються політично мотивовані зникнення людей, катування та незаконні затримання. Крім того, зазначається про обмеження свободи слова, зборів та об'єднань, пересування; а також обмежений доступ для надання гуманітарної допомоги в регіоні.

Держдепартамент США також представив окремий розділ про порушення прав людини в Криму.

При цьому зазначається, що розслідування можливих порушень прав людини в окупованому Криму та на Донбасі залишалися неповними через недостатній контроль українського уряду на цих територіях, а також відмову Росії та очолюваних нею сил розслідувати зловживання, на які звертається увага.

Схожі новини