Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Глава УГКЦ Святослав Шевчук у Польщі закликав до примирення

У будинку Єпископату Польщі, блаженніший Святослав брав участь у презентації книжки «Діалог лікує рани»

Голова Української Греко-Католицької Церкви архієпископ Святослав Шевчук закликає до примирення поляків та українців.

У будинку Єпископату Польщі, архієпископ брав участь у презентації книжки «Діалог лікує рани». Це «інтерв'ю-ріка», яке провів із архієпископом журналіст Кшиштоф Томасік, — передає «Польське радіо».

На прохання прокоментувати нинішні польсько-українські відносини, архієпископ Святослав Шевчук наголосив, що це не криза між нашими суспільствами та Церквами, тільки політична криза. На думку ієрарха, нині ми маємо справу з політичним популізмом, розрахованим лише на перемогу на виборах. З другого боку, натомість, існує екстремальний націоналізм, який оплачується з «центру однієї великої держави».

Архієпископ Святослав Шевук та присутній на зустрічі в Єпископаті Польщі варшавський митрополит кардинал Казімєж Нич, підкреслили, що дії політиків та істориків необхідні для того, щоб заспокоїти настрої між поляками та українцями.

«Церква допоможе, але тільки в дусі християнського прощення та примирення» — зазначив кардинал Казімєж Нич. Він також послався на знаменитий лист польських єпископів німецьким єпископам з 1965 року.

«Якби польські єпископи, кажучи слова про прощення, враховували: скільки, хто винен, чи Німеччина відповість належним чином, то цей лист не було б написано» — сказав Казімєж Нич.

Після прибуття до Варшави архієпископ Святослав Шевчук зустрівся з головою Єпископату Польщі архієпископом Станіславом Ґондецьким.

Обидва ієрархи оголосили про подальшу співпрацю Церков для примирення між польськими та українськими народами.

Схожі новини