Квітникарів Стрийського – за скло
- 04.11.2016, 08:58
- 2 730
Триває реконструкція одного з популярних ринків міста.
/wz.lviv.ua/images/news/2016/11/str_bazaR_foto.jpg)
Віднедавна один із “центрових” львівських ринків, Стрийський, що на вул. Івана Франка, 81, обгороджений парканом: там почалася реконструкція.
Я виросла у районі вулиці Руставелі, тому Стрийський ринок завжди був для мене рідним. А нещодавно відкрила його для себе знову — тут продають якісні і смачні молочні продукти. Часто в суботу приїжджаю сюди по сир аж з вулиці Дністерської. Наразі Стрийський виразно зберігає свою “спеціалізацію” сільськогосподарського, левова частка продавців — селяни з навколишніх сіл. Ще однією “родзинкою” Стрийського стала торгівля квітами. Квітникарі розмістилися по периметру під стінами ринку. В останні роки почали створювати незручності — настільки заставили тротуар своєю пахучою продукцією, що годі пройти. Всередині самого ринку тісно, що зумовлено відносно невеликою його площею. М’ясних і молочних рядів небагато, переважають овочево-фруктові. Між торговими рядами вузькі проходи. Асфальт понищений, у дощову погоду, незважаючи на дахівку, під ногами хляпавка.
Але продавці тут більш людяні, ніж, наприклад, на Привокзальному (та це й зрозуміло, бо перекупок тут небагато, переважно торгують самі селяни). У м’ясних рядах тобі й відріжуть потрібний шматок, і почистять від плівок. Хоча тут немає м’ясорубки, не роблять фаршу. Майже не продають сала. Ціни на м’ясо такі самі, як і на інших “центрових” базарах. Наприклад, кілограм телячої вирізки — 95-100 грн. А тутешня “молочка” — взагалі “пісня”. Чого тільки вартує одна пані Катя, в якої сири мало чим відрізняються від домашнього масла. Правда, й ціна на ці шедеври вже підскочила — якщо влітку сир був по 40 грн., то тепер по 50. “Фішкою” є одна продуктова ятка (макарони, крупи, яйця тощо), де ціни на декілька гривень нижчі, ніж у місті. Сюди завжди стоїть “колєйка”.
“Перша черга реконструкції ринку завершиться до нового року. Зроблено 60% усіх робіт, — розповів журналісту “ВЗ” директор Стрийського ринку Борис Кухар. — Головна мета реконструкції — створити нормальні санітарні умови для продавців і покупців. На першому етапі реконструкція стосуватиметься лише зовнішніх трьох стін ринку. По фасаду стін уже замінили конструктивні елементи, які були в аварійному стані. Аварійним був кут Снопківська-Руставелі. Залишимо графіті із зображенням Андрея Шептицького. Вирішимо проблему із продавцями квітів — замість стихійного торговища зробимо квіткові бутики зі скляними стінами. Це будуть сучасні приміщення у стилі європейських бутиків. Збережемо усіх продавців сільськогосподарської продукції. Зробимо акцент на екологічному напрямі, здоровому харчуванні. Покращимо умови праці продавців як сільськогосподарської продукції, так і в павільйонах. Всюди буде підведена вода і системи кондиціонування. Збільшимо кількість торгових місць за рахунок розширення ринку. Далі на порядку денному — облаштування зупинки громадського транспорту з боку вулиці Івана Франка. Вона буде у такому ж стилі, як і оновлений ринок”.
Довідка «ВЗ»
Назва “Стрийський” походить від розташування ринку — на початку вулиці Стрийської. Торгове місце тут було ще з австрійських часів. Один час тут працював ринок тварин. Тваринний ринок ліквідували, звели дерев’яні конструкції. За польських часів уже були впорядковані торгові ятки. Офіційною датою заснування ринку вважають 1947 рік, коли за радянської влади тут звели критий ринок. У 60-х роках навколо ринку звели кам’яні стіни. Сьогодні площа Стрийського ринку — 2037 квадратних метрів. Торік на стіні Стрийського ринку з боку вулиці Снопківської відкрили масштабне графіті із зображенням митрополита Андрея Шептицького. Два місяці над цим розписом працював художник Андрій Савчишин.
Фото автора