Берлусконі «стоїть на боці путіна»
Італійські ЗМІ розповіли про «політичний землетрус», який напередодні формування нового уряду спричинив 86-річний тричі екс-прем'єр
«російська рулетка», «Сильвіо Берлусконі стоїть на боці путіна» й спричиняє «політичний землетрус». «Колишній прем'єр-міністр Італії «розбиває усе»…
Такими заголовками відреагували 20 жовтня італійські ЗМІ на скандал, який вибухнув у країні після оприлюднення в медіях запису заяв лідера партії «Уперед, Італіє» (Forza Italia) на зустрічі з членами цієї політичної сили.
Нагадаємо, Сильвіо Берлусконі - 86-річний тричі колишній прем'єр-міністр Італії, донедавна — депутат Європейського парламенту. Після вересневих парламентських виборів у Італії став сенатором. Пропутінські заяви одіозного медіамагната італійські ЗМІ оприлюднили якраз напередодні початку консультацій щодо формування нового правого уряду Італії. Одним із трьох коаліціянтів у цьому кабінеті має стати партія Берлусконі.
«путін вважає мене одним із найближчих друзів»
Через кілька днів після недавніх парламентських виборів у Італії Берлусконі розповів своїм однопартійцям, що путін вважає його одним із п’яти своїх найближчих друзів. Ці ганебні слова процитували 20 жовтня усі італійські ЗМІ…
За словами Берлусконі, у свій день народження, 29 вересня, він одержав від путіна подарунок — 20 пляшок горілки й лист із привітаннями. Експрем'єр Італії додав, що віддячив путінові ящиком ігристого вина Lambrusco…
Як повідомив Берлусконі депутатам парламенту від своєї партії, на думку кремля, Італія уже перебуває у стані війни з росією, адже постачає Україні озброєння. Мовляв, цей факт настільки турбує Берлусконі, що він вирішив відновити контакти з путіним… А потім лідер партії «Уперед, Італіє» презентував однопартійцям своє бачення російсько-української війни. На жаль, воно повністю відтворює пропагандистські штампи кремля.
Берлусконі каже, «Україна напала на донбаські республіки»…
«2014 року у білоруському Мінську було підписано мирну угоду між Україною та двома нововизнаними республіками на Донбасі - із зобов’язанням, що жодна сторона не нападатиме на іншу, — розповів Берлусконі. — Україна через рік відправила цей договір до біса й розпочала атакувати кордони двох цих республік. В обох республіках були втрати серед військових…»
За словами італійського медіамагната, наприкінці минулого року українська влада начебто втричі збільшила кількість нападів на дві «республіки». Через це «днр-лнр», за версією Берлусконі, відправили своїх представників на переговори з путіним і попросили його «захисти нас»…
«путін був проти того, аби виявляти якусь ініціативу, опирався, але відчував тиск із боку цілої росії, — вів далі Берлусконі.- І тоді вирішив розпочати спецоперацію. Війська мали увійти в Україну, протягом тижня дійти до Києва, скинути чинний уряд і встановити новий»… Але цьому цілком розумному, на думку Берлусконі, планові завадило те, що російські війська, які увійшли в Україну, «зіткнулися з опором українців, які вже на третій день почали отримувати гроші й зброю із Заходу».
Дізнавшись про витік цього запису до ЗМІ, Берлусконі намагався пом’якшити наслідки політичного скандалу. У середу ввечері експрем'єр зателефонував журналістові новинної програми одного з каналів своєї ТБ-імперії Mediaset і пояснив: мовляв, його слова були «виразом занепокоєння» щодо стану відносин між росією і Європою та Заходом у цілому, і були вирвані з «ширшого контексту»…
Чи дасть раду з Берлусконі майбутня прем'єрка Мелоні?
Як одноголосно кажуть італійські ЗМІ, скандал, спричинений пропутінськими заявами Берлусконі, може суттєво ускладнити створення нового уряду на чолі з лідеркою правої партії Fratelli d’Italia («Брати Італії») Джорджею Мелоні. Відчуваючи це, кандидат на посаду глави МЗС у новому уряді від партії Forza Italia Антоніо Таяні швиденько вигадав таку версію: обмін подарунками з путіним, про який напередодні розповів Берлусконі, насправді відбувся ще 14 років тому…
Відреагувала на промосковські реверанси 86-річного медіамагната й кандидатка у прем'єри, лідерка партії «Брати Італії» (саме ця політсила набрала найбільше голосів на виборах 25 вересня) Джорджа Мелоні. Нагадаємо, і до, і після парламентських виборів Мелоні заявляла, що Італія має підтримувати Україну, і засуджувала російську агресію проти нашої держави.
«В одному я була, є і завжди буду рішучою, — наголосила Мелоні у соцмережах. — Я маю намір очолити уряд із чіткою і недвозначною лінією у зовнішній політиці. Італія є повноцінною… частиною Європи й Північноатлантичного альянсу. Той, хто не згоден із цією абеткою, не зможе увійти до мого уряду».
Мелоні також запевнила: «Італія з нашим урядом ніколи не буде слабкою ланкою Заходу, ненадійною нацією…». За словами лідерки «Братів», Італія «зміцнюватиме свій авторитет і так захищатиме свої інтереси». Мелоні також пообіцяла: «У цій справі (йдеться про „лінію зовнішньої політики“ — А.Є.) я вимагатиму прозорості від усіх міністрів нового уряду. Перший принцип політичного уряду, який має сильний мандат від італійців, — повага до програми, за яку проголосували громадяни».
А тим часом…
Пресслужба канцелярії президента Італії повідомила, що у п’ятницю, 21 жовтня, президент Італії Серджіо Маттарелла проведе консультації щодо формування нового уряду з трьома потенційними коаліціянтами — «Братами Італії» Джорджі Мелоні, «Лігою» Маттео Сальвіні й «Уперед, Італіє» Сильвіо Берлусконі.