Теракт 11 вересня досі забирає життя...
Через 20 років після атаки на хмарочоси у Нью-Йорку рятувальники мають величезні проблеми зі здоров’ям
20 років тому, 11 вересня 2001-го, терористи «Аль-Каєди» захопили у США чотири пасажирські літаки. Два з них ісламісти скерували у хмарочоси Всесвітнього торговельного центру (ВТЦ), які загорілися й упали. Унаслідок тієї страшної терористичної атаки загинули близько 3000 осіб… Першими на місце трагедії вирушили рятувальники, зокрема пожежники. Понад 400 з них загинули вже 11 вересня… А тисячі інших, що виводили людей з ВТЦ і шукали їх під його руїнами, померли пізніше, надихавшись отруйного пилу. Десятки тисяч тих рятувальників потерпають від захворювань органів дихання й травлення, онкології і психічних розладів.
Під час рятувальної операції після нападу на Twin Towers (вежі-близнюки ВТЦ) на дію різних шкідливих для здоров’я чинників наразилася понад 31 тисяча осіб. Про це нагадали експерти австралійського Університету Еdith Cowan, які проаналізували багаторічні медичні дані учасників тієї операції.
Дослідники з Австралії підрахували, що майже 3,5 тисячі осіб, які брали участь у рятувальній операції після терористичної атаки на ВТЦ, уже померли. Головно через захворювання дихальної і травної систем (34%), онкологію (30%) і психічні розлади (15%). 36 тисяч досі живих рятувальників мають захворювання органів дихання, 16% - онкологію. За останні п’ять років захворюваність на рак серед цих людей зросла на 185%. «Найчастіше це лейкемія, — каже експертка. — Це не дивує, бо існує зв’язок між впливом бензолу та гострим лейкозом». А бензол був складовою авіаційного пального, що вибухнуло, коли захоплені терористами літаки врізалися у вежі ВТЦ… У 16% рятувальників ВТЦ діагностували психічні захворювання. Приблизно стільки потерпають від післятравматичного стресового розладу (ПТСР).
Понад 80 тисяч рятувальників долучилися до World Trade Center Health Program («Програми охорони здоров’я ВТЦ») — ініціативи, яка має допомогти цим людям у вирішенні їхніх проблем зі здоров’ям. Лише за останній рік до програми долучилося понад 16 тисяч осіб, розповіла професорка Ерін Сміт у статті для видання Prehospital and Disaster Medicine.