Коронавірус «посилили», аби став біологічною зброєю?
Саме її комуністичний Китай вважає «основою перемоги» у майбутній світовій війні
Комуністичний Китай вивчав потенціал різних коронавірусів не менше ніж шість років, готуючись до війни із застосуванням біологічної зброї. Це випливає з документів, які має у своєму розпорядженні британське видання Daily Mail. Зокрема, в Інституті вірусології в Ухані, впевнені експерти із Франції, китайці працювали над «посиленням функцій вірусу», тобто генетичними модифікаціями, які полегшують передачу патогенних мікроорганізмів від тварин до людини. Як пише французьке видання Le Figaro, група дослідників на чолі з вірусологом Етьєном Декролі виявила у генетичному матеріалі коронавірусу сліди таких експериментів.
Згідно з документами, доступ до яких одержало видання Daily Mail, ще 9 років тому Китай започаткував національну програму, яка мала на меті виявити нові мікроорганізми, здатні заражати людей, вивчити їх еволюцію і знайти чинники, відповідальні за поширення захворювань. Масштабний проєкт під назвою «Виявлення патогенів, що переносяться дикими тваринами», фінансувався Національним фондом природничих наук КНР.
У ході реалізації проєкту китайці зазначили, що «виявлено велику кількість нових вірусів, які спричиняють серйозне занепокоєння міжнародної вірусологічної спільноти». Ті віруси можуть спричинити нові інфекційні хвороби, «які становлять велику загрозу здоров’ю та життю людей, а також можуть спричинити серйозні економічні втрати та навіть вплинути на соціальну стабільність».
А 2018 року китайські науковці, що брали участь у проєкті «Виявлення патогенів, що переносяться дикими тваринами», заявили, що дослідницькі групи виявили чотири нові патогени й десять нових бактерій, а також «понад 1640 нових вірусів — за допомогою технології метагеноміки». Йдеться про генетичні дослідження, що передбачали, зокрема, вилучення генетичного матеріалу зі зразків фекалій і крові кажанів, що живуть у печерах на півдні Китаю. Дослідженнями хворих кажанів займався, зокрема, Інститут вірусології в Ухані. Нагадаємо, саме з цього китайського міста коронавірус поширився світом.
Керівник китайського проєкту Сю Цзяньгуо два роки тому заявив, що за його результатами «формується гігантська мережа профілактики й боротьби з інфекційними захворюваннями». Мовляв, усі наші дослідження — виключно на благо людства… Утім, іще за кілька тижнів до офіційного підтвердження Пекіном перших випадків захворювання на Covid-19 Інститут вірусології в Ухані закрив інтернет-доступ до своєї бази зразків вірусів. А пізніше, нагадаємо, Китай заблокував усі спроби Заходу перевірити китайські біологічні лабораторії, де могли проводитися генетичні експерименти з патогенними мікроорганізмами.
Дані, на які посилається Daily Mail, збігаються з даними, що містяться у звіті збройних сил КНР від 2015 року (доступ до цього звіту має Державний департамент США). Іще шість років тому китайські військові дійшли висновку, що «основою перемоги» у глобальному світовому конфлікті буде біологічна зброя. Тоді ж Пекін визначив ідеальні умови для здійснення атаки з використанням такої зброї, щоб максимізувати ефект від її застосування, і оцінив вплив, який мала би така атака на «медичну систему ворога».
А тим часом, констатує французьке видання Le Figaro, версія про витік коронавірусу з лабораторії Інституту вірусології в Ухані стає дедалі ймовірнішою. Газета посилається на експертів, які вимагають ретельного міжнародного розслідування з цього приводу. На їхню думку, комуністичний Китай, який Le Figaro називає «імперією непрозорості», вперто приховує правду про походження вірусу SARS-Cov-2.
Нагадаємо, наприкінці березня глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус висловився щодо версії про витік коронавірусу з лабораторії в Ухані вельми скептично. При цьому ефіоп посилався на результати поїздки фахівців ВООЗ до Китаю. Мовляв, наші експерти усе оглянули й жодних доказів не знайшли… Але 27 учених із 10 країн, які надіслали нещодавно лист до ВООЗ, її висновки щодо походження коронавірусу жорстко критикують.
Зокрема, дослідниця Паризького інституту Jacques Monod Віржині Куртьє-Оргогозо звинуватила експертів ВООЗ у недостатній компетентності й конфлікті інтересів і закликала Гебреєсуса пояснити «структурні, процедурні й аналітичні недоліки дослідження», проведеного тими експертами в Ухані. «Усі експерти, які поїхали до Китаю, були затверджені пекінським комуністичним режимом», — наголосила Куртьє-Оргогозо. І повторила: версію про витік коронавірусу з лабораторії в Ухані виключати не можна.
Французькі експерти, на яких посилається Le Figaro, вважають, що китайці працювали в Ухані над «посиленням функцій вірусу», тобто генетичними модифікаціями, що полегшують передачу патогенних мікроорганізмів від тварин до людини. Сліди таких експериментів виявила у генетичному матеріалі коронавірусу група дослідників на чолі з вірусологом Етьєном Декролі.
Le Figaro також цитує французьких експертів з питань безпеки, які багато років боялися, що у лабораторії Інституту вірусології в Ухані Китай створить «бактеріологічну атомну бомбу». Цю лабораторію свого часу збудували французи, але потім вони втратили контроль над проєктом. Точніше, китайці французів «посунули»… «Багато хто з нас не хотів передавати настільки чутливі технології державі, яка не є нашим союзником», — розповів Le Figaro один із тодішніх чиновників французького МЗС.