Ізраїль вакцинував уже 40% населення
Тамтешні медики кажуть, вакцина Pfizer-BioNTech працює добре
Ізраїль став світовим лідером за темпами вакцинації від ковіду, пише «Діло» з посиланням на американське видання The New York Times. Масова вакцинація жителів Ізраїлю розпочалася 20 грудня. З того часу перше з двох необхідних щеплень зробили понад 2,6 мільйона ізраїльтян, а два — понад мільйон. Тобто перший етап вакцинації пройшли вже більше 40% жителів Ізраїлю.
Перші результати обнадійливі: є значне зниження кількості інфікувань уже після першого щеплення вакциною, розробленою компаніями Pfizer і BioNTech.
Зокрема, попередній звіт оприлюднила найбільша ізраїльська медична мережа «Клаліт». Лікарі порівняли групу з 200 тисяч осіб віком від 60 років, яким зробили перше щеплення, з відповідною групою невакцинованих осіб. Через 14−18 днів після першого щеплення шанси заразитися знижуються у вакцинованих людей на 33%.
А ось дані Міністерства охорони здоров’я Ізраїлю й компанії «Маккабі» про результати вакцинації двома дозами препарату від Pfizer-BioNTech. За даними МОЗ, із 428 тисяч ізраїльтян, які отримали обидві дози вакцини, через тиждень заразилися лише 63 людини. За даними «Маккабі», з понад 128 тисяч осіб, яким зробили обидва щеплення, через тиждень коронавірус був виявлений тільки у 20 осіб. Причому перебіг хвороби був у них легким, не вимагав госпіталізації і обмежувався такими симптомами, як головний біль, слабкість і кашель. Ніхто з цих інфікованих не мав температури, що перевищувала 38,5 градуса.
Утім, попри високі темпи вакцинації, Ізраїль опинився під ударом третьої хвилі ковіду. У січні, після кількох тижнів стрімкого зростання захворюваності й смертності, уряд Ізраїлю знову запровадив жорсткий локдаун і повністю закрив авіасполучення із закордоном. Такі заходи повинні, зокрема, не допустити появи у країні нових штамів коронавірусу, які могли би завадити кампанії з вакцинації.