Наступним канцлером німці бачать АКК*
Лідери соціал-демократів новій голові ХДС не конкуренти
Як свідчать дані свіжого соціологічного опитування німецького інституту Forsa, якби виборці у ФРН могли обирати канцлера безпосередньо, то проголосували би зараз за нову голову Християнсько-демократичного союзу, 56-річну Аннегрет Крамп-Карренбауер. Головою ХДС колишня прем’єр-міністр землі Саар стала нещодавно на партійному з’їзді, де кандидатуру Крамп-Карренбауер підтримала федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель.
З ОКРЕМА, якби у фінал виборчих перегонів разом із Крамп-Карренбауер вийшов колишній міністр закордонних справ ФРН, соціал-демократ Зігмар Габріель (не менш проросійський політик, ніж екс-канцлер Герхард Шредер, який уже багато років працює на «Газпром»), то набрав би лише 21% голосів. Шанси ж голови СДПН Андреа Налєс були б у протистоянні з Аннегрет Крамп-Карренбауер іще меншими: за Налєс, яку називають новим обличчям німецьких соціал-демократів, проголосували би тільки 12% виборців.
За словами керівника інституту Forsa Манфреда Гюльнера, у «канцлерському» соцопитуванні Крамп-Карренбауер дуже швидко завоювала практично таку саму підтримку німців, яку має чинний глава федерального уряду Меркель. Оскільки, як обіцяє Меркель, вона залишатиметься канцлером до 2021 року, конкуренти Крамп-Карренбауер із ХДС іще мають час для того, аби посилити свої позиції. Зокрема, як пише Financial Times, претендувати на пост канцлера 2021 року може Армін Ляшет, прем’єр-міністр землі Північний Рейн-Вестфалія. Хоча цього ліберального, за мірками ХДС, політика вважають відданим Анґелі Меркель (підтримав канцлера під час кризи з біженцями, за що його навіть назвали «охоронцем Меркель»), в інтерв’ю британському виданню Ляшет заявив, що Німеччині потрібен «канцлер нового типу», який міг би «розвинути нові ідеї та бути творчою силою»… Чи не себе, любимого, бачить Армін Ляшет у цій іпостасі?
Утім, на думку більшості німецьких оглядачів, головним претендентом на те, аби стати канцлером після Меркель, залишиться Крамп-Карренбауер. Мовляв, підтримка «мутті» («матінки», як називають Меркель німці) забезпечить АКК лідерські позиції у партії. Яка, до речі, уже через тиждень після обрання Крамп-Карренбауер головою ХДС додала кілька відсотків до свого рейтингу: за християнських демократів готові нині голосувати 32% німців.
Нагадаємо, на думку АКК, у відповідь на агресію Росії у Керченській протоці Захід мав би заборонити заходити у свої порти російським суднам, «аби в такий спосіб спонукати Кремль до розблокування українських портів на Азовському морі й відновлення вільного судноплавства Керченською протокою».
*АКК «поширене у Німеччині скорочення для Аннегрет Крамп-Карренбауер, перші літери імені й прізвища голови ХДС.