Газогін «Nord Stream-2» розділив НАТО
- 28.05.2018, 23:05
- 1 086
Попри апеляції країн Центрально-Східної Європи, Північноатлантичний альянс не визначив свого ставлення до російського проекту
НАТО не визначилося з позицією щодо планованого «Газпромом» будівництва нового газогону «Nord Stream-2», який пролягатиме Балтійським морем до Німеччини. Це трапилося через те, що країни-учасниці альянсу є поділеними у своїх поглядах на це питання. Такий стан речей визнав генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг. У понеділок, 20 травня, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, виступаючи на пленарній сесії Парламентської асамблеї Альянсу у Варшаві, переконував учасників у потребі визначитися у цьому питанні. Про це пише Анджей Кублік у Gazeta Wyborcza.
— Парламентська асамблея НАТО мусить поставити собі запитання, чи наша спільна безпека не виявиться під загрозою. Газогін «Nord Stream-2» і є цією загрозою для енергетичної безпеки і солідарності Європи, — сказав польський прем’єр. — Це є час, коли варто наголосити услід за прем’єром України (Володимиром Гройсманом — Ред.): «Nord Stream-2″ то нова гібридна зброя, скерована на Європейський Союз, країни ЄС і НАТО».
Однак Альянс не визначився з позицією у питанні «Nord Stream-2». Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг у розмові, зокрема з президентом Польщі Анджеєм Дудою, вказав, що думка країн-членів Альянсу є дуже розділеною у справі цієї інвестиції «Газпрому».
— Дехто озвучив аргументи «за», інші — сильні аргументи «проти». Частина союзників твердить, що це є комерційний проект, інші — зовсім протилежне, — сказав Столтенберг. Нагадав при цьому, що НАТО працює на засадах консенсусу, тобто погодження позицій усіх країн, які входять до цієї організації.
— Формулювання позиції у справі «Nord Stream-2» буде важким процесом. Окрім того, ми не маємо жодних інструментів у контексті таких проблем, — додав генеральний секретар.
Нагадаємо, що в середині травня у Німеччині вже розпочали підготовчі роботи для будівництва газогону «Nord Stream-2».
Поза тим, представник Державного департаменту США Сандра Одкірк підтвердила, що Сполучені Штати виступають проти цього проекту, бо майбутній газогін поділить Європу. Пані Одкірк також зауважила, що «Nord Stream-2» викликає занепокоєння у військових, бо може бути використаним Росією для монтажу засобів прослуховування і стеження за морськими цілями у Балтійському морі.