BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Крафтовий сир — натуральний та смачний

Тетяна Бельма з містечка Ланівців Кременецького району — медик за освітою, мама двох дітей. Після декретної відпустки взялася виготовляти в домашніх умовах сир. Сталося це під час карантину COVID-19. Насамперед ініціатив­на жінка пройшла онлайн-курси

В асортименті Тетяни Бельми – різноманітна молочна продукція. Фото з архіву Тетяни Бельми
В асортименті Тетяни Бельми – різноманітна молочна продукція. Фото з архіву Тетяни Бельми

Відтак експериментувала з 50 л молока. Після двох вдалих спроб уже не полишала улю­бленого заняття — займалася ним щодня.

Найпершими експертами готової продукції стали рідні, друзі, знайомі. Господиня прислухалася до їхніх по­рад і поступово розширювала асор­тимент. Так з’явилися крафтові сири — м’які і напівтверді, з додаванням трав, зерен та натуральних спецій.

У цій справі важливо використову­вати якісне молоко. Його ентузіастка закуповує в місцевих фермерів, що­дня перевіряючи аналізатором на жирність, білок, кислотність та інші показники (загалом 10).

Зауважимо, що майстриня від­відувала тренінги і семінари, на яких навчилась правильно писати ґран­ти. Її проєкти здобували перемоги, відтак за отримані кошти вдавалося придбати необхідне обладнання чи інвентар. Тож наразі ланівчанка має пастеризатор, камеру для визріван­ня сиру. Водночас закупила форми та спеціальний стіл, які теж коштують чимало.

Зараз пані Тетяна виготовляє 15 видів сирів — напівтверді з пажитни­ком, паприкою, кропом, смачні варіації, дегустаційні набори.

Часто робить це за власною ре­цептурою, міксує різні закваски. Вона любить експериментувати, тож має свої креативні напрацювання.

У героїні нашої розповіді уже є чи­мало споживачів. Жінка — постійна учасниця багатьох виставок, ярмар­ків, на яких представляє свою продук­цію. Зокрема, недавно побувала на Третьому Львівському ярмарку смаку, де теж знайшла покупців.

Катерина КРАВЕЦЬ