Передплата 2025 «Добрий господар»

І синиці бувають егоїстками…

Поки не вдарили сильні морози і нікому не завдають проблем великі сніги, нема гострої потреби підгодовувати птахів. Без труднощів знаходять собі їжу. А от колишня сільська бібліотекарка Ганна Степанівна навіть за «весняної» погоди доглядає за пернатими. Робить це для того, щоб своєю присутністю під вікном вони створювали їй гарний настрій

Спостерігаючи за птахами, можна дізнатися багато чого цікавого. І повчального.
Спостерігаючи за птахами, можна дізнатися багато чого цікавого. І повчального.

Найперше пані Ганна знайшла у домашній ві­тальні книжку про природу і уточнила, чим саме треба пригощати птахів, як краще обладнати для них годівничку. Потім із дерев’яних рейок і фа­нери зробила і підвісила на яблуневій гілці міні­хатинку, насипала туди різного насіння, яке при­везла з міської зоокрамниці, поклала соковите солодке яблуко. І вже через якихось 15 хвилин зграйка синичок, ніби змовившись, трапезува­ла у цій «їдальні». Готує господиня собі сніданок-обід у кухні і через відчинену кватирку спостері­гає, як, весело цвірінькаючи, «підкріплюються» лісові пташки.

За тиждень таких відвідин Ганна Степанівна ви­вчила всі повадки своїх «нахлібників». Горобці по­водяться найбільш скромно. А от сойки весь час норовлять відігнати від годівниці конкурентів, «ку­паються» у насінні. Червоноголовий дятел теж за­глядає сюди: наїсться, а потім ще починає довба­ти фанерні стінки…

Здивувала одна із синичок. Наїсться досхочу, а потім сяде собі у хатинці головою надвір, закриє своїм тільцем отвір — і нікого в середину не пус­кає. Дає зрозуміти, що це — її приватна територія.

І звідки у неї такий егоїзм, таке скупердяйство?