На підвіконні виростають заморські рослини
Киянка Інна Ратуш працює вчителькою англійської мови у школі. А вільний час присвячує вирощуванню екзотів
Захопилася ними шість років тому, коли пророщувала насіння лотосів. Зараз у її кімнатній колекції - представники цитрусових, кава, мурая, карликовий гранат, інжир тощо.
І щороку кількість незвичних рослин збільшується. Постійно з’являються нові саджанці, які ентузіастка замовляє через постачальників із Європи. Інформацію про догляд за теплолюбами вона черпає з Інтернету та активно впроваджує на практиці.
Неабияк тішать результати праці. Хоча надворі зима, а на підвіконні почергово цвітуть цитрусові.
Також дозрівають плоди аравійської кави (арабіки). В пані Інни росте кілька цих деревець. Одному уже шість років. За словами господині, воно може зацвісти будь-коли, незалежно від пори року. Спочатку з’являються бруньки, котрі через чотири тижні перетворюються на бутони.
Кожна квітка цвіте лише день і має приємний жасминовий аромат. Потім з’являється зав’язь, яка розростається, перетворюючись на зелені ягоди, що поступово червоніють. Згаданий процес триває приблизно 7−9 місяців, надаючи рослині неабиякої декоративності. Зерна дозрівають нерівномірно, тому їх доводиться зривати маленькими порціями.
Такі насадження не потребують особливого догляду. Зокрема, успішно витримують недостатнє освітлення. Улітку необхідні часті поливи (адже ґрунт швидко пересихає), а взимку — помірні. Зауважимо, деревце росте досить швидко, тож щороку вимагає пересаджування у просторіші горщики.
Ще ж у молодої жінки ростуть лаймкват (гібрид лайма і кумквата), який формує зелені плоди, і кумкват Кукле — новинка, гібрид фортунели Маргарита та клементини. Його плоди оранжеві, зі смаком мандарина. У кімнатних умовах дозрівають протягом листопада.
Від свого захоплення пані Інна отримує велике задоволення. Тому не зупиняється, а постійно розширює власну колекцію.
Анна ВОЙТЮК.